Закупівля послуг з експлуатаційного утримання та поточного дрібного ремонту: повертаємося до питання об’ємів послуг

06.07.2020

Крістіна Артеменко – провідний консультант із закупівель будівельних робіт 

При проведенні торгів найважливішою складовою тендерної документації є інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі.

Зазвичай така інформація зазначається в технічній специфікації (технічному завданні), що містить повну детальну інформацію про характеристики, об’єми та види робіт/послуг, які закуповуються.

В минулі роки при закупівлі послуг з експлуатаційного утримання та поточного дрібного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення у районах Львівської області в тендерних документаціях найчастіше не встановлювалися об’єми послуг, а зазначався лише перелік найменувань послуг (робіт) в одиничному вимірі в кількості більше сотні позицій.

Критеріями оцінки тендерних пропозицій в таких торгах були:
1) ціна тендерної пропозиції (питома вага 70%)
2) загальна (сумарна) вартість одиничних розцінок (питома вага 30%).

На стадії проведення процедури закупівлі не було відомо, які об’єми та які види послуг із зазначеного переліку необхідні замовнику та будуть надаватися при реалізації договору, а вказувалося лише, що об’єми та види послуг/робіт з цього переліку будуть надаватися/виконуватися в залежності від потреб замовника.

При цьому переможець торгів мав надати замовнику для укладання договору вартість одиничних розцінок переліку послуг (робіт) із зазначенням ціни за кожну одиницю виміру.

На ризики закупівель при відсутності повної інформації про предмет закупівлі вказувалося в Посібнику ризиків закупівель в дорожній сфері, який у 2019 р. зявився у відкритому доступі для ОДА та інших замовників робіт та послуг дорожньої інфрастуркутури.

Відсутність конкретних об’ємів та видів послуг практично нівелювало потенційні переваги найменшої загальної сумарної вартості одиничних розцінок за критерієм «загальна (сумарна) вартість одиничних розцінок» та призводило до ризику обрання переможцем учасника, пропозиція якого в дійсності могла не бути найбільш економічно вигідною, оскільки встановлювала лише граничну вартість договору на невизначений об’єм послуг.

За результатами моніторингу виявлено, що і наприкінці 2019 року за такими ж самими умовами, без встановлення об’ємів послуг, що закуповуються, та із переліком найменувань послуг (робіт) в одиничному вимірі аж 387 позицій були проведені відкриті торги на закупівлю послуг з експлуатаційного утримання та поточного дрібного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення Бродівського району Львівської області.

Однак у 2020 році підхід до формування технічної специфікації при закупівлі послуг з поточного дрібного ремонту в районах Львівської області змінився.

Так в тендерних документаціях на оголошені закупівлі послуг з поточного дрібного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення Буського, Золочівського та Перемишлянського районів; Сколівського та Стрийського районів; Жовківського, Сокальського та Яворівського районів; Кам’янка-Бузького району Львівської області в технічних завданнях зазначається не тільки перелік найменувань послуг (робіт), а і їх конкретні кількісні показники. А переможець має надати договірну ціну, в якій він визначає вартість усіх запропонованих до виконання/надання підрядних робіт/послуг з визначенням повного комплексу/обсягу робіт/послуг, що є необхідними для виконання згідно технічного завдання.

Тож сподіваємося, що за умови добросовісної конкуренції між учасниками порівняння цін тендерних пропозицій, розрахованих на конкретні об’єми та види робіт/послуг, такий підхід надасть можливість визначити переможця з дійсно найбільш економічного вигідною пропозицією.
Моніторинг закупівель дорожніх робіт і послуг в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» став можливими завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Останні новини компанії