Якісні дороги неможливі без контролю з боку громадськості

10.11.2020

Прозорість і підзвітність

Місцева влада Київської області гостро потребує активної участі громадськості в здійсненні контролю за проведенням дорожніх робіт. На цьому наголосив регіональний координатор Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» Ігор Жданюк в ході зустрічі з громадськими активістами села Пашківка Бишівського району та селища Димер Вишгородського району.

«В ході моніторингового виїзду на частину об’єктів, які ремонтувалися цьогоріч, у тому числі в межах населених пунктах, ми виявили значну кількість порушень та невідповідностей діючим будівельним нормам та стандартам. Серед них: відсутність укріплення узбіч і водовідведення, влаштування асфальтобетону безпосередньо на земляне полотно без влаштування основи, не кажучи вже про відсутність дорожньої розмітки та позначення наземних пішохідних переходів», – розповів він громаді.

Маючи відповідну освіту та понад 20 років досвіду роботи в дорожній галузі І.Жданюк впевнений, що вже за рік активної експлуатації та під впливом факторів зовнішнього середовища на відремонтованих із порушенням норм і стандартів цього року ділянках з’являться чергові дефекти дорожнього покриття.

«Від початку року на відновлення дорожньої мережі Київщини, у тому числі й вулиць населених пунктів, було спрямовано майже 1,5 млрд грн коштів Державного бюджету, а отже наших з Вами податків. Однак через порушення з боку підрядників та непильної уваги з боку замовників наступного року деякі відремонтовані цьогоріч ділянки знов потребуватимуть інвестицій», – підкреслив він.

І.Жданюк переконаний, що ремонту з року в рік одних і тих самих доріг необхідно покласти край, а громадський нагляд – це те, що сприятиме підвищенню якості виконаних робіт, а отже гарантуватиме нормативний строк служби відновленого дорожнього покриття щонайменше 3-4 роки – до планового поточного ремонту.

«Кожний з нас бажає комфортного, безпечного та безперешкодного проїзду своїми містами, селами та поза ними, а отже кожний має бути пильним в процесі реалізації інфраструктурних проєктів – стежити за тим, які матеріали та технології використовуються та висловлювати своє невдоволення у разі їхньої невідповідності», – наголосив він.

Він повідомив, що нині за кожним з виявлених ним випадків вже складено відповідні акти та спрямовано звернення до балансоутримувачів цих доріг, завдяки чому підрядникам вже поставлено завдання усунути виявлені дефекти за рахунок гарантійних обов’язків.

Однак регіональний координатор переконаний, що максимальних результатів можливо досягти лише спільними зусиллями, а тому він закликав представників громадськості долучатися до Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади», користуватися «найзрозумілішим з методичних матеріалів» – Посібником дорожніх «хвороб», а також обов’язково контактувати з місцевою та центральною владою у разі виявлення недоліків і порушень.

«Знаючи основи влаштування дорожнього одягу та головні чинники руйнування дорожнього покриття, а також розуміючи систему управління дорожнім господарством України, Ви зможете не лише віднаходити виробничий брак та вірно ідентифікувати дефекти, а й повідомляти про їхню появу замовникам робіт і розпорядникам коштів, і тим самим сприяти їх усуненню та збільшенню строку експлуатації відновлених ділянок, а отже й більш ефективному використанню коштів Державного бюджету», – підсумував Жданюк.

Робота регіональних координаторів в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» стала можливою завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкту

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/yakisni-dorogy-nemozhlyvi-bez-kontrolyu-z-boku-gromadskosti/