Якісне проєктування та виконання робіт чітко за проєктом – запорука якісної реалізації інфраструктурного проєкту та його довговічності

14.12.2020

Прозорість і підзвітність

Понад півсотні представників муніципалітетів та об’єднаних територіальних громад оновили свої знання та здобули корисних навичок в сфері професійного проєктування як автомобільних доріг загального користування, так доріг і вулиць в межах населених пунктів, в ході відповідного освітнього онлайн тренінгу, проведеного в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади».

Під час заходу відповідальні за управління мережею доріг в містах та ОТГ дізналися про те, коли саме має розробляється проєктна документація, якими є етапи залучення проєктувальників до та в процесі будівництва, як і для чого проводяться інженерні вишукування, методи розрахунку вартості проєктно-вишукувальних робіт, що таке експертиза проєктної документації, сертифікація та професійна атестація спеціалістів, а також якими є основні нормативні документи та склад і порядок розробки проєктно-кошторисної документації.

Особливу увагу тренер Андрій Плесницький приділив безпосередньо проєктуванню основих елементів автомобільної дороги, як лінійної інженерної споруди. Були розглянуті умови проєктування автомобільних доріг (природні та технічні), а також класифікація автомобільних доріг поза та в межах населених пунктів.

Остання частина тренінгу була особливо цікавою, так як представники муніципалітетів та об’єднаних територіальних громад ознайомилися з проєктуванням плану траси автомобільної дороги, поздовжнього профіля, конструкції дорожнього одягу та поперечних профілів земляного полотна з подальшими прикладами обчислення об’ємів земляних робіт.

На завершення були розглянуті споруди дорожнього водовідведення, водопропускні споруди, дорожні інженерні облаштування, оцінка впливу на навколишнє середовище та організація безпеки дорожнього руху.

За словами А. Плесницького, якісне проєктування, а також виконання робіт чітко за проєктом з залученням проєктувальника на етапі будівництва є запорукою якісної реалізації інфраструктурного проєкту, а отже довговічності об’єкту, який будується чи ремонтується.

«Проєктування є невід’ємною складовою будь-якого будівельного процесу, у тому числі в дорожній галузі, саме тому надважливо розумітися на його аспектах і тонкощах для того, щоб здійснювати ефективне управління мережею ввірених вам автомобільних доріг від самого початку – з моменту прийняття рішення про відновлення чи будівництва тої чи іншої дороги й відповідно – проєктування, й до її подальшого будівництва та прийняття в експлуатацію», – наголосив він.

Онлайн тренінг «Проблемні питання проєктування доріг. Дороги загального користування, вулиці і дороги населених пунктів» в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкту

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/yakisne-proyektuvannya-ta-vykonannya-robit-chitko-za-proyektom-zaporuka-yakisnoyi-realizatsiyi-infrastrukturnogo-proyektu-ta-jogo-dovgovichnosti/