Вже понад 100 представників місцевої влади вдосконалили навички здійснення публічних закупівель в ході циклу освітніх тренінгів

15.12.2020

Прозорість і підзвітність

 

Вчасне виявлення та оперативне запобігання ризикам неефективних закупівель в дорожньому господарстві – навички, які здобули понад 100 представників обласних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад і муніципалітетів в ході циклу тренінгів в рамках спільного Проєкту CoST Ukraine та USAID “ВзаємоДія” «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади».

В ході тренінгів провідний експерт із закупівель у будівництві Крістіна Артеменко детально розповіла про особливості закупівельних процесів в сфері інфраструктури – від визначення предмету закупівлі робіт і послуг до зміни істотних умов договору про закупівлю після його укладення.

Особливу увагу було приділено практиці застосування замовниками нових інструментів сфери публічних закупівель, запроваджених з 19 квітня 2020 року, умовам та обґрунтованості закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг в дорожньому господарстві, формуванню тендерної документації.

У своєму виступі пані Крістіна наголосила, що в першу чергу ефективність закупівель оцінюється відповідністю результату закупівлі цілям та потребам, встановленим під час її оголошення.

«Чим детальніше та конкретніше замовник сформулює свій запит на роботи чи послуги, тим якіснішими будуть пропозиції потенційних підрядників, а отже більш прогнозованим результати виконання ними робіт чи надання послуг», – пояснила вона.

При цьому пані Крістіна зауважила, що не менш важливим є забезпечення прозорих механізмів закупівель і недискримінації учасників ринку. В цьому вона вбачає єдиний шлях ефективного та раціонального використання коштів дорожнього фонду та міжнародних фінансових інституцій, які залучаються для відновлення дорожньої інфраструктури.

«Від того, наскільки дієвими та ефективними будуть закупівельні процеси, а також професійним моніторинг їх проведення, здійснений у тому числі представниками громадськості, в значній мірі залежить чи відбуватимуться зловживання в цій сфері, чи будуть виявлені та попереджені ризики, чи отримає та чи інша громада та українське суспільство якісно та вчасно відремонтовану дорогу, дорожню споруду, безпечні, економічні та комфортні умови руху», – наголосила вона.

Загалом тренінги із закупівель є найпопулярнішими серед представників балансоутримувачів українських доріг, і вже вкотре за результатами цих освітніх заходів команда Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» отримала велику кількість позитивних відгуків учасників.

Цикл тренінгів «Запобігання ризикам неефективних закупівель в дорожньому господарстві» в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкту

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/vzhe-ponad-100-predstavnykiv-mistsevoyi-vlady-vdoskonalyly-navychky-zdijsnennya-publichnyh-zakupivel-v-hodi-tsyklu-osvitnih-treningiv/