Види дорожніх робіт

02.10.2019

Чому капітальний ремонт відноситься до будівництва?
Яка різниця між реконструкцією та поточним середнім ремонтом?
Підготували для вас корисну статтю, що розставить усі крапки над «і» у питанні визначення виду дорожніх робіт!

БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ

Нове будівництво – створення нових об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури або добудова об’єктів незавершеного будівництва
Основний критерій – техніко-економічне обґрунтування необхідності створення нового напрямку.

Реконструкція – покращення основних технічних параметрів дороги з метою підвищення пропускної спроможності з підвищенням технічної категорії.
Основний критерії – невідповідність технічних параметрів дороги існуючій інтенсивності руху (недостатня пропускна здатність).

Капітальний ремонт – комплексне відновлення транспортно-експлуатаційних параметрів дороги з урахуванням зростання інтенсивності руху та осьових навантажень, підвищення міцності дорожньої конструкції без змін технічної категорії.
Основний критерій – недостатня міцність конструкції.

РЕМОНТНІ РОБОТИ
Поточний середній ремонт – відновлення необхідних транспортно-експлуатаційних показників проїзної частини (рівності та коефіцієнту зчеплення) виправлення незначних пошкоджень окремих елементів і доведення елементів облаштування до нормативних вимог.
Основний критерій – невідповідність транспортно-експлуатаційний показників (рівність та коефіцієнт зчеплення).

Поточний дрібний ремонт – підтримання транспортно-експлуатаційних характеристик автомобільних доріг шляхом усунення незначних пошкоджень окремих елементів дороги, що виникли в процесі експлуатації.
Основний критерій – наявність дефектів, параметри яких більші від гранично допустимих відповідно до діючих нормативів.

ЕКСПЛУТАЦІЙНЕ УТРИМАННЯ – комплекс поточних робіт з нагляду за станом дороги та забезпечення безпеки руху, його економічності, комфортності (прибирання, догляд за елементами дороги, профілактичні роботи, зимове утримання та ін.)
Основний критерій – дотримання заданого рівня утримання відповідно до діючих нормативів, забезпечення безпеки руху.

Головна новина! Ця та інша цікава інформація, яка потрібна для моніторингу доріг громадськістю, буде надана у практичному посібнику з питань забезпечення якості дорожніх робіт. Презентація Посібника очікується у кінці жовтня поточного року, тож чекаємо!
_________________________________________________________________
Громадський моніторинг якості доріг у регіонах здійснюється за підтримки програми #USAID_ВзаємоДія в рамках проекту CoST Ukraine «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення». Цей Проект став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку та щедрій підтримці американського народу.

Останні новини компанії