Все, що потрібно знати про українські дороги та бездоріжжя – на порталі «Прозора інфраструктура»

04.03.2021

Open Data

Вичерпна інформація про майже 8 тисяч інфраструктурних проєктів, розпочаті та заплановані ремонти, кількість закупівель та суми договорів, а головне – про відповідальних за стан дорожньої мережі в тому чи іншому регіоні зібрана та постійно актуалізується в рамках проєкту CoST Ukraine – на порталі «Прозора інфраструктура».

Про це розповів виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов в ході свого виступу на заході «Open Data Day: відкриті дані для кожного», присвяченого Міжнародному дню відкритих даних.

«На сьогодні реалізовано лише перший етап проєкту, а саме – ядро системи, форми для збору та аналізу даних, а також аналітичний модуль моніторингу дорожнього господарства, яка вже дозволяє отримувати в простій формі вичерпну та актуальну інформацію. Громадянам – про нові та вже реалізовані дорожні проєкти та статистику проведення дорожніх тендерів для здійснення громадського контролю, представникам влади – про ключові аспекти стану справ в дорожній галузі для проведення комплексного моніторингу, представникам бізнесу – про замовників робіт і ключових гравців на ринку дорожніх робіт і послуг для маркетингових досліджень та бізнес аналізу», – роз’яснив він.

За його словами, діюча система збирає актуальні дані з цілої низки офіційних відкритих джерел, систематизує їх за міжнародним стандартом CoST та інтерпретує у зручний та зрозумілий формат.

«Говорити просто про складне – головний принцип роботи CoST, адже це дозволяє допомогти не лише громадськості якісно сформулювати свою скаргу, звернення чи пропозицію владі, а й для керівників державних органів, які часто не є професійними інженерами, проте мають приймати рішення важливі для галузі», – підкреслив виконавчий директор.

С.Абрамов наголосив, що на черзі реалізація другого етапу проєкта, а саме розробка функціоналу для вироблення більш детальної аналітики щодо виконання договорів, запровадження картографічного модуля із додатковою аналітикою на мапі, а також додатків звітності та зворотного зв`язку, підключення вже діючого «Дорожнього боту».

«Станом на сьогодні цим інструментом, який поки що працює в демо-версії, вже скористалися понад 1000 активних громадян. Спільними зусиллями нам вдалося вирішити проблемні питання близько десятка громад і добитися проведення аварійного ремонту на дорогах в Київській, Львівській, Сумській, Херсонській та Черкаській областях», – підсумував він.

Прес-офіс CoST Ukraine

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/vse-shho-potribno-znaty-pro-ukrayinski-dorogy-ta-bezdorizhzhya-na-portali-prozora-infrastruktura/