Впровадження стандартів CoST увйшло в ТОП-3 пріоритети нового плану дій Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”

23.07.2018

Щиро дякуємо всім хто взяв участь в онлайн-голосуванні! З результатами голосування можна ознайомитись тут.

 

Нагадуємо: партнерство «Відкритий Уряд» – багатостороння міжнародна ініціатива, яка покликана об’єднати зусилля урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян.

Ініціатива започаткована у вересні 2011 року керівниками 9 організацій громадянського суспільства та 8 урядів (Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південна Африка, Великобританія та США).

Сьогодні до Ініціативи приєдналися вже понад 75 країн та 17 субнаціональних урядів.

В рамках реалізації Ініціативи Уряди спільно з громадянською суспільністю розробляють та реалізують дворічні національні плани дій. Кожен план дій повинен містити конкретні, амбітні зобов’язання, спрямовані на вдосконалення прозорості, підзвітності та громадської участі.

Україна приєдналась до Ініціативи Партнерство “Відкритий Уряд” в 2011 році. За цей час спільно з громадянською суспільством реалізовано 2 дворічні плани дій, реалізація 3-го триває.

В рамках реалізації попередніх планів дій впроваджено державне фінансування політичних партій, доступ до відкритих даних та архівів комуністичного режиму, Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів, система електронних публічних закупівель “ProZorro”, електронні петиції, ЕІТІ стандарти, електронні декларації тощо.

Планом дій на 2016 – 2018 рр запроваджено стандарти Ініціативи CoST у дорожньому секторі. План дій на 2018-2020 передбачає реалізацію ще більш трансформаційних реформ, спрямованих на вирішення конкретних проблем та створення позитивних змін у житті громадян.

Ви можете переглянути відеоролик про Ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд».

Як збиралися ідеї?

Оголошення про подання пропозицій до плану дій було розміщено на урядовому веб-сайті “Громадянська суспільство та влада”. Протягом січня збиралися пропозиції міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. Протягом лютого проведено засідання робочих груп Координаційної ради з питань реалізації в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» за участю представників органів влади та інститутів громадянського суспільства.

В рамках підготовки плану дій Секретаріат Кабінету Міністрів у партнерстві з UNDP та ІСАР “Єднання” 22 березня 2018 року проведено вебінар «Партнерство «Відкритий Уряд» як можливість вплинути на порядку денного реформ».

Також 12 квітня 2018 року відбувся публічний захід для розробки пропозицій до плану дій з реалізації Ініціативи у 2018-2070 роках за участю членів Координаційної ради, представників відділу підтримки Ініціативи, органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства, аналітичних центрів, міжнародних організацій, бізнес-асоціацій .

Усі пропозиції, що надійшли під час обговорення, були опрацьовані робочою групою з організаційних питань реалізації Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” Координаційної ради. Робоча група переглянула пропозиції на відповідність цінностям Партнерства. Крім того робочою групою було запропоновано не включати до плану заходи, які вже виконуються відповідно до попередніх планів дій або відносяться до компетенції інших гілок влади.

Інші пропозиції були розглянуті на узгоджувальних зборах за участю представників зацікавлених органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій для уточнення та конкретизації запропонованих заходів.

Голосування

Наступна стадія формування плану дій з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018-2020 роках відбулос шляхом онлайн-голосування. З результатами голосування можна ознайомитись тут.

Останні новини компанії