Вперше у світі: в Україні визначать індекс прозорості інфраструктури

15.02.2021

CoST Ukraine у ЗМІ

Експерти міжнародного секретаріату CoST проведуть аналіз на основі передової світової практики. Головна мета – об’єктивно продемонструвати рівень прозорості в області публічної інфраструктури та доступу до інформації як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Фахівці відібрали об’єкти індексування зі 115 національних, локальних і автономних організацій. Алгоритм передбачав як застосування RAND функції, так і відповідність основним критеріям: обсягам закупівельних бюджетів та наявності інфраструктурних проєктів, які були реалізовані у 2019–2020 роках.

“Ми зробили вибірку з 30 закупівельників та 60 їх інфраструктурних проєктів. Вибрані організації будуть оцінюватися за понад 100 індикаторами у 4 різних категоріях”, – розповів виконавчий директор ініціативи Святослав Абрамов.

Категорії
Серед категорій оцінки діяльності замовників робіт:

здатність управління і якісного оприлюднення інформації про наявні інфраструктурні проєкти;
здійснення постійної взаємодії з громадськістю;
якість і повнота оприлюдненої інформації про проєкти на всіх етапах життєвого циклу – від планування до технічного нагляду за кожним конкретним проєктом.
Інформацію збиратимуть з відкритих джерел, а також за допомогою інтерв’ю з представниками закупівельних організацій. Результати дослідження представлять в кінці березня 2021 року.

Зазначається, що згодом індекс прозорості інфраструктури буде виведений в Афганістані, Таїланді та Коста-Ріці, а пізніше ще в 20 країнах – членах CoST.

24 канал

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/vpershe-u-sviti-v-ukraini-vyznachat-indeks-prozorosti-infrastruktury/