Влаштування асфальтобетону просто на ґрунтовій основі, а також неукріплені узбіччя та відсутність розмітки – дефекти, виявлені в ході моніторингового виїзду на дороги Київщини

11.11.2020

Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-10-19 Феневичі-Бородянка-Макарів-Бишів вартістю майже 110 млн грн проведено з порушенням технологій.

Такий висновок зробив регіональний координатор Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» Ігор Жданюк за результатами моніторингу ремонтних робіт на автомобільних дорогах Київської області.

Візуальне обстеження двох ділянок: км 54+460 – км 59+500 та км 60+600 – км 73+360, показало утворення дефектів у місці поширення дороги.

За його словами, ймовірною причиною могло бути незабезпечення міцності основи проїзної частини.

«Можливо роботи з влаштування шару асфальтобетону проводилися без влаштування основи у місцях, де нове покриття ширше, ніж існуюча дорога, що не лише є грубим порушенням всіх норм і стандартів, а й причиною порушення цілісності щойно влаштованої поверхні дорожнього одягу. На кромці вже виникли поздовжні тріщини, які підрядник намагався виправити за рахунок заливання їх бітумною мастикою», – прокоментував І.Жданюк, спрогнозувавши, що вже за рік влаштований таким чином асфальтобетон перетвориться на купи щебеневих глиб вздовж узбіч.

Що стосується інших доріг Києво-Святошинського району, відремонтованих цього року та обстежених в ході моніторингового виїзду, то найчастішим дефектом проведених робіт є неукріплені узбіччя, а також зниження світлоповертального ефекту дорожньої розмітки через несистематичне її поновлення.

«Всі виявлені недоліки будуть належним чином оформлені та з офіційними зверненнями направлені балансоутримувачам всіх оглянутих доріг. Сподіватимемось, що гроші на їхній ремонт цього року були витрачені не дарма – підрядники виправлять наявні дефекти та ми не матимемо фінансувати їх відновлення знову в наступному році», – підсумував він.

Робота регіональних координаторів в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» стала можливою завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкту

Останні новини компанії