Відтепер рішення Технічної ради Укравтодору стануть публічною інформацією

17.03.2017

CoST Україна продовжує робити впевнені кроки задля прозорості та підзвітності будівництва та ремонту доріг в Україні. У відповідь на неодноразові рекомендації Ініціативи, які наголошували на необхідності дотримання найвищих стандартів прозорості у провадженні державної політики в сфері дорожнього господарства, до оновленого  «Положення про Технічну раду Державного агентства автомобільних доріг України» було включено пункт 4.16, що затверджує: «Протоколи та рішення ТР розміщуються на офіційному веб-сайті Державного агентства автомобільних доріг України протягом 5 робочих днів з дня проведення засідання ТР». Зауважимо, що таке рішення є величезним досягненням, адже ніколи до цього протоколи Технічних рад не були публічною інформацією, більше того, під час складання верифікаційних звітів на офіційні запити надати певні протоколи рішень Техради команда CoST Україна досить часто отримувала відмови. Відтепер вперше (!) усі рішення будуть доступні на сайті Державного агентства автомобільних доріг України.

Зазначимо, що Технічна рада Укравтодору – це дорадчий орган, який розглядає та схвалює технічні рішення при проектуванні, будівництві, реконструкції, ремонті та навіть експлуатаційному утриманні автомобільних доріг, штучних споруд, а відповідно впливає на вартість, терміни виконання та якість робіт. І така концентрація повноважень несе в собі значні корупційні ризики, що накладаються на загальну вразливість до фінансових махінацій сфери будівництва/ремонту доріг.

Варто підкреслити, що рішення щодо прозорості технічних рішень в Укравтодорі стало можливим завдяки командній роботі CoST Україна, Реанімаційного Пакету Реформ, урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» та Міністерства інфраструктури України.

Ще однією важливою вимогою щодо діяльності Технічної ради Укравтодору було оприлюднення поіменного голосування членів ради, що мало стати дієвим превентивним антикорупційним заходом у її подальшій роботі і мінімізувати зловживання в управління дорожньою інфраструктурою. Ця вимога все ще лишається актуальною, і CoST Україні спільно з урядово-громадською ініціативою «Разом проти корупції» продовжать лобіювати питання.

Лінк на повний текст «Положення про Технічну раду Державного агентства автомобільних доріг України»: http://ukravtodor.gov.ua/4489/tekhnichna_rada/polozhennia_pro_tekhnichnu_radu_derzhavnoho_ahentstva_avtomobilnykh_dorih_ukrainy.html

Останні новини компанії