Скільки коштуватиме незалежний нагляд за дорожніми роботами?

13.03.2017

Аналізуючи контракти проектів, які увійшли до другого верифікаційного звіту СoST, а саме капітальний ремонт дороги Н-01 Київ – Знам’янка та реконструкцію М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці Лубни – Полтава, команда CoST вирахувала, що в середньому вартість незалежного нагляду за виконанням робіт за умовами контрактів FIDIC (послуги інженера-консультанта) коштувала 1% – 2,5% від загальної вартості будівництва.

Наприклад, за контрактом Н-01 вартість робіт генерального підрядника дорівнює  47,7 млн євро, а вартість інженера-консультанта становила 2,4% від вартості робіт, а саме – 1,15 млн євро. За проектом М-03 вартість незалежного нагляду дорівнювала 1,3% від вартості контракту, а саме – 28,6 млн гривень. Тобто, якщо враховувати, що вартість 1 км середнього ремонту в Україні становить від 3,5 до 10 млн грн (усереднено), такої відсоткової ставки має вистачити і для дорожніх проектів, що фінансуються за рахунок державних/митних/місцевих коштів.

Директор Національного Секретаріату CoST підкреслила, що до цього за умовами FIDIC здійснювалися лише поодинокі дорожньо-будівельні проекти, які фінансувалися за кошти МФО. А 28 лютого, під час презентації другого верифікаційного звіту Ініціативи CoST міністр інфраструктури України повідомив, що прем’єр-міністр підписав прийняту 30 грудня 2016 постанову про застосування системи FIDIC для всіх дорожніх робіт в Україні. За словами Володимира Омеляна, Міністерство хоче поширити практику контрактів FIDIC на всі капітальні ремонти та реконструкції, які виконуються за бюджетні кошти.

Останні новини компанії