Ще більше ризиків закупівель в дорожній сфері – в новому посібнику CoST Ukraine

03.03.2021

CoST Ukraine

Поділ предмету закупівлі, а також відсутність якісно прописаних вимог до обґрунтування застосування аномально низької ціни – ризики, виявлені CoST Ukraine в ході моніторингу закупівель інтелектуальних послуг у будівництві.

Про це розповів виконавчий директор Ініціативи з прозорості інфраструктури Святослав Абрамов в ході чергового засідання Вищої ради експертних організацій будівельної галузі, проведеного Національним Експертно-Будівельним Альянсом України.

За словами С. Абрамова, найбільший відсоток падіння на дорожніх закупівлях спостерігається саме при закупівлі інжинірингових послуг – технічного нагляду, проєктування, проведення експертизи проєктної документації.

На погляд спеціалістів CoST, такі закупівлі несуть в собі досить високі ризики, адже від якісної проєктної документації чи сумлінного технічного нагляду залежить впровадження проєкту.

Чи буде збільшуватись вартість, за рахунок додаткових робіт, не врахованих у проєктній документації, чи буде дотримано гарантійного терміну, і насамперед чи буде дорога безпечною?

«В 2020 році ми провели детальний аналіз більш ніж 200 закупівель у дорожній галузі, і за кожним з виявлених неоднозначних моментів ми склали детальний опис із зазначенням слабких сторін таких закупівель, а також способів їх усунення. Вичерпна інформація про виявлені ризики в дорожніх закупівлях та спосіб їх усунення незабаром буде оприлюднений в новому посібнику CoST Ukraine, який ми плануємо випустити на початку квітня», – розповів С.Абрамов.

Він також згадав про практику Укравтодору щодо розроблення методичних рекомендацій для закупівлеь дорожніх робіт, необхідності подальшої діджиталізації галузі та важливу роль якісної проєктної документації для успішного виконання амбітних планів Уряду із відновлення дорожньої мережі.

Прес-офіс CoST Ukraine

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/shhe-bilshe-ryzykiv-zakupivel-v-dorozhnij-sferi-v-novomu-posibnyku-cost-ukraine/