Розкриття даних на порталі CoST Ukraine

29.08.2019

Open Data

Протягом 2019 року в рамках проекту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення» (далі – Проект) до Ініціативи CoST з метою забезпечення прозорості процесів будівництва і ремонтів доріг місцевого значення приєдналась Чернівецька ОДА наряду з Сумською та Львівською ОДА.

Завдячуючи тренінгам для представників місцевої влади з питань закупівель та забезпечення якості, які відбувалися у рамках Проекту в 5 регіонах України, керівники ще 2-х державних адміністрацій сусідніх областей та 1-го міста також виявили бажання та долучилися до CoST.

Для представників місцевих органів влади, що приєдналися, фахівці CoST провели навчання з оприлюднення даних про дорожні проекти на порталі «Прозора інфраструктура». Інструкцію з розкриття даних можна знайти тут :http://bit.ly/328s9ta

Завдяки відкритості інформації громада областей та міст отримує:

  • можливість проводити моніторинг на всіх етапах життєвого циклу дорожніх проектів;
  • підґрунтя для взаємодії з місцевою владою щодо забезпечення якісної інфраструктури;
  • відповіді на пекучі питання: Коли розпочались роботи на ділянці та яка їх вартість? Коли планується завершення ремонтних робіт на шляху до місцевої школи чи амбулаторії? Який підрядник виконує роботи та яку гарантію надає?

В свою чергу, розкриття даних сприяє підвищенню спроможності місцевих органів влади:

  • більш якісно здійснювати закупівлі та нагляд за дорожніми роботами;
  • зменшувати корупційні ризики на всіх етапах реалізації проектів;
  • збільшувати рівень довіри громадян до місцевої влади та залучати небайдужу та обізнану громадськість до взаємодії;
  • підвищувати ефективність використання коштів місцевих бюджетів.

Всі оприлюднені місцевою владою дані найближчим часом будуть відкриті для широкого загалу на порталі та автоматично імпортовані до аналітичного модулю http://portal.costukraine.org/zviti/, тож зовсім скоро користувачі отримають більш повну аналітику не лише по державних дорогах, а по дорогах місцевого значення.

Запрошуємо інші органи влади на місцях також долучатися до Ініціативи CoST! Без прозорості неможлива доброчесність, а без доброчесності – якість!

* Портал відкритих даних «Прозора інфраструктура» http://portal.costukraine.org/ побудовано за міжнародним стандартом OC4IDS – Open Contracting for Infrastructure Data Standart, який передбачає моніторинг проекту на всіх етапах його життєвого циклу: від прийняття рішення про реалізацію та планування і аж до закінчення гарантійного строку.

** Забезпечення підзвітності та відкритого доступу до інформації під час будівництва об’єктів інфраструктури за публічні кошти, передбачено Планом дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018 – 2020 роках, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 р. № 1088-р.

Тренінги з розкриття даних для представників місцевої влади відбуваються за підтримки програми #USAID_ВзаємоДія в рамках проекту CoST Ukraine «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення». Цей Проект став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку та щедрій підтримці американського народу.

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/rozkryttia-danykh-na-portali-cost-ukraine/