Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення. Історія успіху

25.02.2020

«Дуже приємно бачити, коли результатом роботи є відремонтована дорога, по якій діти їздитимуть до школи, та яка є надзвичайно важливою для регіону», – впевнена Ольга Нос.

Протягом останніх шести місяців Ольга Нос здійснювала громадський моніторинг якості доріг у регіонах за підтримки програми #USAID_ВзаємоДія в рамках проєкту CoST Ukraine «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення».

З початку 2019 року, за підтримки #USAID_ВзаємоДія, CoST Ukraine провела тренінги для майже 200 представників обласних державних адміністрацій, громадських організацій, об’єднаних територіальних громад та регіональних ЗМІ, що займаються моніторингом будівництва та ремонтів доріг.

«Досвід роботи в рамках проєкту є дуже важливим для мене, як для представника громадянського суспільства. Підтримка проєкту дозволила регіональним координаторам професійно  проводити моніторинг закупівель та якості ремонтів і будівництва доріг, а також ефективно взаємодіяти з місцевою владою і громадянським суспільством», – заначила Ольга Нос.

Ольга застосувала ці вміння для успішної співпраці з членом Обухівської районної ради Олексієм Новохатьком, щоб домогтися  ремонту надзвичайно важливої для регіону дороги. На початку серпня 2019 року село Трипілля та Обухівська районна адміністрація звернулися до балансоутримувача дороги, але місцеві фахівці не знали, що існують недоліки, які згідно законодавства мають бути усунені у короткі терміни. До того ж, їх звернення не містило фахової інформації про всі наявні на дорозі дефекти і стосувалось лише невеликої ділянки дороги. Після спільної роботи Ольги з депутатом районної ради, селищною радою було направлене нове звернення, яке включало повний перелік недоліків, в результаті якого в короткі терміни були усунуті аварійно-небезпечні дефекти на всій ділянці дороги, що проходить селом. Більше того, служба автомобільних доріг Київської області внесла цю дорогу до переліків ремонтів доріг на 2020 рік.

Цей досвід демонструє значний вплив Ініціативи з прозорості інфраструктури та слугує моделлю для подальшої співпраці між активістами, органами місцевого самоврядування та регіональною владою. “Дуже приємно бачити, коли результатом роботи є відремонтована дорога, по якій діти їздитимуть до школи, та яка є надзвичайно важливою для регіону, – впевнена Ольга. – Цей результат став можливим завдяки безцінній інформації, яку я отримала під час тренінгів та протягом роботи в проєкті “.

ЯК ЗА ДВА ТИЖНІ ВІДРЕМОНТУВАТИ ДОРОГУ

НАБРИДЛИ ЯМИ НА ДОРОГАХ? ДИВІТЬСЯ ЩО САМЕ ТРЕБА РОБИТИЩе кілька тижнів тому ця частина дороги Р19 була у жахливих вибоїнах. Все змінилося після втручання регіонального представника CoST Ukraine Olga Nos, співзасновника громадської організації "Трипільський край" Євген Цяпенко та депутата Обухівської районної ради Олексій Новохатько.Саме вони організували звернення до Служби автомобільних доріг, яка оперативно зреагувала та відремонтувала частину дороги.Далі буде!Міністерство інфраструктури УкраїниСлужба автомобільних доріг в Івано-Франківській областіСлужба автомобільних доріг у Вінницькій областіКиївська обласна державна адміністраціяУправління дорожнього будівництва та інфраструктури ЖОДАСумська Обласна Державна АдміністраціяВсеукраїнська дорожня АсоціаціяКомітет дорожнього господарства Експертної ради при МІУАвтомобільна УкраїнаАвтомобільні дороги України

Posted by Трипільський край on Friday, August 23, 2019

Оригінал статті англійською мовою можна знайти тут.

Останні новини компанії