«Прозора соціальна інфраструктура» – новий проєкт CoST Ukraine, який днями переміг у розіграші суперпризу для Open Data Challenge Alumni

05.08.2020

Open Data

«Використання публічних коштів в процесі розвитку інфраструктури має бути максимально прозорим, особливо в частині її соціальної складової», – вважають в CoST Ukraine і розпочинають роботу над створенням нової платформи для здійснення моніторингу ефективності розподілу та використання фінансових ресурсів державного та місцевих бюджетів в ході будівництва та відновлення об’єктів соціальної інфраструктури.

«На спорудження, ремонт та утримання дитячих садочків, шкіл, лікарень та інших соціально-значимих об’єктів з державного та місцевих бюджетів щороку виділяються мільярди гривень, проте експлуатаційний стан переважної більшості освітніх і медичних закладів лишається незадовільним, а подекуди аварійним. CoST Ukraine прагне створити дієвий інструмент моніторингу, який дозволить кожному українцю отримати вичерпну інформацію про актуальний стан впровадження будівельних проєктів, а також обсяги фінансування кожного з таких об’єктів в Україні», – розповів виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов.

За його словами, в рамках Проєкту передбачена реалізація цілого комплексу заходів, серед яких: розробка спеціалізованого інтернет-порталу, підключення до нього цілої низки державних реєстрів та наборів даних, посилення співпраці з місцевими органами влади, а також залучення якомога більшої кількості громадян, які зможуть у легкий спосіб здійснювати перевірку актуальності, уточнення та розширення автоматично зібраної інформації з наступним моніторингом та аналізом потенційних ризиків.

«Навіть найдосконаліша система може лише вказати на ризиковані моменти, у той час як мінімізувати чи тим паче унеможливити їх мають змогу виключно громадяни. Платформа допоможе громадськості виявляти потенційні корупційні ризики чи можливе неефективне використання публічних коштів та реагувати на них шляхом подання заяв, скарг і запитів до органів державної влади», – роз’яснив він.

С.Абрамов також зазначив, що крім антикорупційної складової в сфері публічних закупівель ресурс матиме неабиякий потенціал і в бізнес-сегменті, адже крім комплексної аналітики за торгами дозволятиме відслідкувати зв’язки компаній та їхніх бенефіціарів, статуси виконаних ними проєктів, їхні ліцензії, дозволи та сертифікати.

«Таким чином замовники робіт і послуг отримають можливість знайти оптимальних за співвідношенням «ціна-якість» підрядників та запросити їх взяти участь у своїх тендерах на Prozorro, у той час як самі будівельні компанії – змогу проводити бізнес-розвідку – аналізувати й оцінювати ступінь конкуренції на ринку, перевіряти партнерів і постачальників, впевнюватися в надійності замовників робіт», – підсумував він.

Нагадаємо, попередня розробка CoST Ukraine – портал «Прозора інфраструктура» став переможцем Національного конкурсу IT-проєктів на основі відкритих даних у 2018 році, у 2019 році команда проєкту отримала відзнаку Open Data Forum за соціальний вплив.

Прес-офіс CoST Ukraine

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/prozora-sotsialna-infrastruktura-novyj-proyekt-cost-ukraine-yakyj-dnyamy-peremig-u-rozigrashi-superpryzu-dlya-open-data-challenge-alumni/