Проєкт CoST Ukraine «УСІ» пройшов у фінал конкурсу civic tech проєктів Act to Connect

26.03.2021

"УСІ"

Проєкт CoST Ukraine «УСІ» увійшов до десятки претендентів на перемогу у конкурсі, який проводиться за підтримки ЄС та Фонду Східної Європи «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому».

Концепція інтернет-платформи «Українська соціальна інфраструктура», яка забезпечуватиме участь українських громад в прийнятті управлінських рішень в частині розвитку інфраструктури в їхніх населених пунктах, була презентована журі проєкту в ході відбору 25 березня 2021 року.

В своїй доповіді представник CoST Ukraine – аналітик даних Тетяна Лутай, зауважила, що сьогодні обсяги інвестицій у транспортну та соціальну інфраструктуру, направлених на вирішення економічного та соціального спаду, спричиненого пандемією, набули безпрецедентного розміру, що автоматично створює певні корупційні ризики.

«Платформа «УСІ», до розробки якої нещодавно приступила команда CoST Ukraine, вирішує це питання шляхом надання громадам змоги пильно контролювати виділення, спрямування та освоєння таких коштів, а також брати участь в плануванні видатків у відповідності до потреб кожної конкретної громади у тому чи іншому населеному пункті або регіоні», – наголосила вона.

За її словами, нині команда CoST працює над розробкою мапи об’єктів соціальної інфраструктури України, системи аналітичних звітів, форм імпорту/експорту даних і зворотного зв’язку громадян, а також візуалізацією звернень.

«На даний час вже створено велику кількість досьє компаній-підрядників, з урахуванням відкритих судових проваджень і накладених штрафів, якщо вони мали місце, а також інформаційний довідник, який включає дані про видані ліцензії, сертифікати, дозволи, що спрощує пошук підрядників для проєктів і навпаки – допомагає знаходити підряднику проєкти», – розповіла Т.Лутай, додавши, що значну увагу буде приділено комунікаційній складовій – створено функціонал для проведення громадських обговорень проєктів, та взаємодії місцевої громади із владою.

Бета-версію веб-ресурсу «УСІ» буде представлено журі конкурсу у півфіналі, що відбудеться у травні 2021 року.

Прес-офіс CoST Ukraine

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/proyekt-cost-ukraine-usi-projshov-u-final-konkursu-civic-tech-proyektiv-act-to-connect/