Звіт за проектом «Встановлення третього автотрансформатора 330/110/35 кВ на підстанції «Чернівецька»

Документів за вашим запитом не знайдено

Підстанція «Чернівецька» була збудована в 1960-х роках, більшість обладнання фізично та морально застаріле, наявної потужності не вистачає. Два існуючі трансформатори перевантажені (завантаженість існуючих АТС становить 80%, в окремі роки сягала 91 % та 102 %, при нормі в 70%).

Проведення реконструкції та встановлення третього АТС необхідно для збільшення потужності підстанції з метою забезпечення електроенергією споживачів Південно-Західної енергосистеми.

Проектно-кошторисна документація за проектом була затверджена ще у 2012 році, проте проект не було реалізовано. В 2015 році ДП НЕК «Укренерго» повернулось до ідеї реалізації проекту, було скориговано кошторисну частину документації без зміни проектних рішень.

Загалом, проект складається з придбання та встановлення трансформатора, встановлення додаткового обладнання та будівельно-монтажних робіт.

В рамках написання звіту було опрацьовано 57 документів, 4 з яких знаходяться у вільному доступі. Не було надано чотири документи, 3 з яких, за відповіддю замовника, не оформлювалися (не складалися) на момент запиту. Відсоток наданих документів складає 93% від загальної кількості документів, які було запитано.

В процесі підготовки звіту до замовника було направлено 4 листи з запитами, щодо додаткового розкриття інформації. На всі листи було отримано письмові відповіді. Замовником розкрито 93 % даних, що були необхідні для підготовки звіту.

Інформація про субпідрядників була надано Підрядником не в повному обсязі.

Загальна вартість проекту за кошторисом 2015 року: 335,866 млн грн. Слід зауважити, що фактична вартість проекту складає 134,177 млн грн, що в 2,5 рази менше кошторисної вартості.

Автотрансформатори ДП НЕК Укренерго закуповувало централізовано для кількох підстанцій, в тому числі і для Чернівецької. Переможець тендеру – ПАТ «Запоріжтрансформатор» з пропозицією 571 408,0 грн.

Тендер на будівельно-монтажні роботи та постачання основного обладнання виграло ТОВ «Січ Енерго». Термін виконання згідно договору – не пізніше 01 липня 2017 року, вартість договору 82,099 млн грн.

Проте, у зв’язку з проблемою з поставкою замовленого у КТ «ЗЗВА» обладнання, Підрядник не зміг виконати замовлення. Причина – зміна власників заводу-постачальника та невиконання ним взятих зобов’язань, якому Підрядник перерахував аванс для закупівлі обладнання.

Укренерго проводило переговори та вживало заходи для забезпечення виконання підрядником контракту:

  • тричі подовжено термін виконання договору,
  • проведено декілька консультацій та робочих зустрічей.

З метою виконання контракту Замовник узгодив з Підрядником заміну частини передбаченого проектом обладнання на обладнання інших виробників, часткову заміну на обладнання із власних запасів Замовника.

7 липня 2017 року відбувся виїзд верфікаційної команди CoST на будівельний майданчик. В рамках виїзду командою зафіксовано:

  • до графіку виконання робіт та поставки обладнання, що є додатком до підписаної додаткової угоди №1 від 30.06.2017 р. не включено ряд робіт, що передбачені Договором та проектною документацією;
  • станом на 07.07.2017 р. незначне відставання від графіків виконання робіт та поставки обладнання. Не вирішене питання заміни проектного обладнання постачання КТ «ЗЗВА», строк поставки якого становить 4-6 місяців, частина обладнання знаходиться у стадії поставки. Підписані графіки не могли бути виконані, потрібно подовжити термін виконання (пізніше була підписана ДУ №2);
  • відповідно до наявного на об’єкті «загального журналу виконання робіт» роботи ведуться з 18.11.2016р. і вже виконана частина будівельних робіт, але при цьому станом на 07.07.2017р.

Підрядником не оформлено і не підписано у Замовника жодного акту виконаних робіт (КБ-2в).

Не зважаючи на всі заходи, Підрядник не зміг виконати свої зобов’язання, в лютому 2018 року Укренерго поінформувало підрядника про намір розірвати контракт. На залишок робіт буде оголошено новий тендер.