Співпраця CoST та «Укренерго»: інформація щодо реконструкції 6 підстанцій стане публічною

Документів за вашим запитом не знайдено

Ініціатива CoST продовжує роботу над прозорістю та підзвітністю будівництва і готова анонсувати новий проект у рамках співпраці з НЕК «Укренерго» – «Реабілітація трансформаторних підстанцій», згідно з яким команда інженерів промоніторить та проведе верифікацію даних щодо комплексної реконструкції об’єктів Центральної електроенергетичної системи: підстанцій «Новокиївська», «Нивки», «Житомирська», «Черкаська» та об’єктів Північної електроенергетичної системи – підстанцій «Суми» та «Кременчук». Зазначені підстанції забезпечують електропостачанням місто Київ, а також Київську, Житомирську, Черкаську, Сумську, Полтавську області України.

Орієнтовна вартість проекту становить 112,7 млн доларів. Фінансування відбувається у рамках Угоди про позику «Другий проект з передачі електроенергії» між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, а також Угоди про реалізацію проекту між ДП «НЕК «Укренерго» та МБРР.

У межах реконструкції на 6 підстанціях передбачено встановлення сучасного обладнання з функціями дистанційного керування, а саме встановлення комплектних розподільчих пристроїв з елегазовою ізоляцією, заміну силового обладнання, пристроїв релейного захисту та апаратури передачі команд. У рамках проекту також передбачається автоматизація цих підстанцій із впровадженням автоматичної системи управління технологічними процесами, що забезпечить можливість експлуатації в автоматичному режимі.

Необхідність реконструкції зазначених підстанцій викликана значним зростанням споживання електроенергії у м. Києві та Київський області, а також навколо великих обласних центрів України, що в свою чергу призводить до введення режимних обмежень та неможливості виведення обладнання для ремонту чи технічного обслуговування. Зазначимо, що підстанції були введені в експлуатацію ще у 1958 – 1964 роки, і більшість обладнання відпрацювало понад 35-45 років.

Станом на сьогодні вже було проведено міжнародні конкурсні торги за правилами Світового банку. У рамках проекту укладено 4 контракти, а 2 контракти знаходяться на етапі підготовки до підписання.

Команда Ініціативи CoST спільно з фахівцями НЕК «Укренерго» наразі працюють над внесенням змін до звітніх форм CoST, за якими замовник щоквартально надаватиме інформацію щодо всіх етапів реконструкції підстанцій, аби кінцеві звітні документи містили максимальну кількість корисної, консолідованої інформації та були зручним інструментом для аналізу й моніторингу даних.