Результати обстежень ділянок ремонтів 2017 року: Сумська область

27.04.2018 консультантами CoST здійснено виїзд на об’єкти поточного середнього ремонту у Сумській області, роботи на яких виконувалися у 2017 році.

Для огляду було обрано ділянки таких доріг:

  • Т-19-07 Шостка – Кролевець (окремими ділянками),
  • Р-44 Суми – Путивль – Глухів на ділянці км 23 + 325 – км 27 + 325,
  • С190605 Угроїди – Тур’я – Мар’їне (окремими ділянками).

Документів за вашим запитом не знайдено

Р-44

Т-19-07

С190605

Р-44 Суми – Путивль – Глухів на ділянці км 23 + 325 – км 27 + 325

Виконавцем робіт з поточного середнього ремонту даної ділянки є ТОВ «Роад Констракшн». Візуальне обстеження цього об’єкту дало змогу виявити лише локальні дефекти покриття у вигляді незначних викришувань у районі поздовжнього технологічного стику та у місці потрапляння стороннього предмету в матеріал покриття.

Верхній шар покриття влаштовано з щебенево-мастикового асфальтобетону ЩМА – 20, науково-технічний супровід здійснювався ДП «Науково – технічний центр «Дорожній контроль якості», договір № 45/17 від 19.09.2017 на суму 125 575,20 грн.

Т-19-07 Шостка – Кролевець (окремими ділянками)

Виконавцем робіт з поточного середнього ремонту є ТОВ «Автомагістраль-Південь». На момент обстеження роботи ще не завершено, про що інформують відповідні дорожні знаки. На окремих ділянках виконуються роботи із планування укосів та укріплення узбіч, влаштування штучних споруд.

Візуальне обстеження показало, що стан влаштованого покриття є задовільним, без видимих дефектів.

Із локальних дефектів слід відмітити розмивання укосу та неукріпленої частини узбіччя, яке потрібно негайно усунути з метою попередження підмивання покриття.

Крім того, на окремих ділянках осьова поздовжня горизонтальна розмітка зношена, а її видимість не відповідає вимогам ДСТУ 3587.

С190605 Угроїди – Тур’я – Мар’їне (окремими ділянками)

Виконавцем робіт на цій ділянці є ТОВ «Сумимостобуд». У зв’язку з тим, що дану дорогу передано у сферу управління Сумської обласної державної адміністрації, обстеження було проведено у присутності її співробітників.

Ділянка розміщена у безпосередній близькості до кордону. За час обстеження (приблизно 40 хвилин) зафіксовано проїзд двох транспортних засобів. Стан не відремонтованої частини цієї дороги та інших ділянок, які сполучають ділянку ремонту з обласним центром, є вкрай незадовільним, тому виникає питання стосовно дотримання «маршрутного принципу» при плануванні ремонтних робіт та критеріїв вибору ділянок, на яких проводиться поточний середній ремонт.

За результатами обстеження виявлено, що покриття має неоднорідну структуру. З певною періодичністю наявні місця локальних викришувань та пористої структури матеріалу покриття, природу яких можливо визначити за результатами лабораторних випробувань. На ділянці наявні місця відбору кернів із дорожнього одягу, тобто проводилося дослідження матеріалу покриття або, що є більш ймовірним, виходячи із кількості кернів, – визначення його товщини.

Крім того, наявні місця заливки тріщин та незначне викришування матеріалу в районі поздовжнього технологічного стику. Зафіксовано розкриття поперечного технологічного стику, що свідчить про відсутність зчеплення між матеріалом суміжних ділянок. Спостерігаються незначні розмиви узбіч та укосів, а також локальні тріщини на покритті у прикромочній зоні.