Прозорість та підзвітність уже в Києві: відтепер CoST моніторитиме ремонт столичних доріг

Документів за вашим запитом не знайдено

Сьогодні відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Ініціативою з прозорості будівництва CoST, Київською міською державною адміністрацією, комунальною корпорацією «Київавтодор» та Transparency International Україна. Підкреслимо, що КМДА та «Київавтодор» у липні 2017 року за власною ініціативою вирішили приєднатися до CoST. Метою такої співпраці є забезпечення публічності у сфері будівництва та ремонту автомобільних доріг міста Києва.

На початку співпраця відбуватиметься на основі 3-х пілотних проектів:

Капітальний ремонт дорожнього одягу Кільцевої дороги (вартість проекту – 396,5 млн грн, генпідрядник – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл»).
Реконструкція вул. Кирилівської з реконструкцією трамвайних колій у Подільському районі м. Києва (орієнтовна очікувана вартість будівництва – 780 млн грн).
Капітальний ремонт дорожньої мережі м. Києва: вул. Алма-Атинська від вул. Празької до вул. Літинської, Дніпровський район (загальна кошторисна вартість станом на 15 березня 2017 року дорівнює 260 млн грн).
За результатами моніторингу команда CoST представить громадськості верифікаційні звіти, які вкажуть на наявність/відсутність ризиків неефективного управління, нададуть висновки щодо ефективності використання публічних коштів та проблем реалізації дорожніх проектів. Як результат складання таких верифікаційних звітів фахівці CoST також підготують рекомендації для вирішення основних проблем дорожньої галузі у місті Києві.

Під час підписання Меморандуму мер міста Києва Віталій Кличко зазначив: «Я дуже радий, що станом на сьогодні в Україні існує така міжнародна організація, яка може здійснювати незалежний моніторинг якості виконання робіт та використання коштів на ремонт доріг. Цього року ми маємо безпрецедентний випадок: до кінця 2017 у Києві планується капітально відремонтувати біля 300 км доріг. І ми дуже розраховуємо на ініціативу СoST, яка відповідно до міжнародних стандартів буде інформувати громадськість щодо всіх етапів проектів: від планування до здачі об’єкта в експлуатацію».

Директор Національного Секретаріату CoST Наталія Форсюк наголосила: «Ми вдячні Київській міській державній адміністрації та «Киїавтодору» за виявлене бажання долучитися до Ініціативи, впроваджувати міжнародні стандарти прозорості й підзвітності будівництва та інформувати громадськість щодо стану реалізації проектів у дорожньому секторі. Також ми підкреслюємо, що мета CoST – це ефективний діалог замовника, підрядника та громадськості з метою вирішення спільних проблем».

З кінця вересня «Київавтодор» у рамках співпраці з CoST розпочне розкриття інформації за 3-ма пілотними проектами. Верифікаційні звіти за результатами моніторингу очікуються не раніше березня наступного року в залежності від стану реалізації проектів.