Портал “Прозора інфраструктура”

Про проект

portal.costukraine.org

В 2018 році команда CoST Ukraine розпочала роботу над створенням веб-порталу відкритих даних про інфраструктурні проекти, впорядкованих згідно з міжнародним стандартом OC4IDS, що дозволить отримувати інформацію про впровадження інфраструктурних проектів у зручній та зрозумілій для широкого загалу формі, з візуалізацією на карті України.

Необхідність створення порталу обумовлена складністю моніторингу таких проектів громадянським суспільством через:
1. Великий термін реалізації інфраструктурних проектів (в середньому 3-7 років).
2. Декілька контрактів та декілька підрядників в одному проекті (виготовлення проектної документації, виконання робіт, нагляд, контроль якості, науковий супровід)
3.Складність технічної інформації
4. Велику вартість таких проектів та пов’язані з цим корупційні ризики

Принципи роботи публічного порталу:
1. Розпорядник коштів приєднується до порталу шляхом отримання електронного кабінету
2. Дані вносяться на основі міжнародних стандартів CoST IDS (Infrastructure Data Standard) та OCDS (Open Contracting Data Standard).
3. Після підключення Замовника частина даних (40%) імпортується через API з порталу публічних закупівель PROZORRO
4. Замовник вносить дані он-лайн
5. Замовник може завантажувати додаткові документи
6. Дані відображаються на карті України за умови наявності адреси або геокоординат. Або Замовник може самостійно відмітити об’єкт на карті.
7. Всі дані є публічними з моменту їх внесення.
8. Для доступу до порталу в режимі користувача не потрібна реєстрація
9. Портал має аналітичний модуль для порівняння областей, замовників, об’єктів між собою незалежно від підпорядкування (від селищної ради до Міністерства) з будь яким об’єктом інфраструктури (від дитячого садочка до гідроелектростанції).

У 2021 році завершується оновлення функціоналу порталу для створення системи моніторингу дорожньої галузі за підтримки USAID/UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”/TAPAS.

Що планується:
Налаштування аналітики як для публічного використання так і для моніторингу виконання дорожніх проектів з боку Міністерства та Укравтодору (оплати, подовження терміну виконання, зміни вартості, динаміка проведення закупівель, виконання планів окремими Замовниками і по сектору в цілому);

Запровадження дорожнього бота – форми зворотнього зв’язку з налаштованими для громадськості формами звернення до Замовника(допомога у визначенні балансоутримувача дороги, систематизація проблем, шаблон звернення та онлайн статистика по запитах від громадян – визначення найпроблемніших доріг, якості реагування Замовників). У 2020 році запущено в тестовому режимі, за результатом завантежено більше 1000 форм звернень до балансоутримувачів (як УАД так і ОДА) та отримано позитивні реакції (проведено аварійний ямковий ремонт в рамках експлуатаційного утримання, внесено ряд ділянок до переліків ремонтів на відповідний рік, надано роз’яснення щодо визначення балансоутримувача дороги тощо);

Запровадження інтерактивної енциклопедії про дорожнє господарство – які дороги, хто за що відповідає, які види робіт, які існують недоліки та норми щодо їх усунення, які бувають гарантійні терміни тощо. (Буде створено на базі Посібника дорожніх «хвороб»);

Картографічний модуль з візуалізацією ділянок ремонтів на мапі, налаштування фільтрів для візуалізації на мапі частини аналітики (плани та виконання робіт, запити/скарги громадян, рівень виконання ДФ, виявлені недоліки, географія роботи підрядників тощо).

 

 

  • 1 квартал
  • 2 квартал
  • 3 квартал
  • 4 квартал