Не дорогами єдиними: інженери CoST Україна відвідали підстанцію «Чернівецька» у рамках пілотного проекту з «Укренерго»

Документів за вашим запитом не знайдено

7 липня верифікатори CoST Україна у рамках спільного з НЕК «Укренерго» пілотного проекту «Встановлення третього автотрансформатора 330/110/35 кВ на підстанції 330 кВ «Чернівецька» здійснили офіційний виїзд на місце будівництва.

Підкреслимо, що верифікатори CoST Україна вже опрацювали 35 документів, з яких лише 14% (5 документів) – перебувають у вільному доступі, а 86% (30 документів) – не є публічною інформацією, але були надані інженерам CoST у рамках співпраці з «Укренерго» та з метою забезпечення прозорості та підзвітності виконання проекту (відповідно було надано: завдання на проектування, проектна документація, коригування кошторисної частини, інвесторська кошторисна документація після коригування, договір підряду з ТОВ «Січ Енерго» з усіма додатками, договір субпідряду, акти приймання-передачі обладнання та накладні, журнал авторського нагляду за будівництвом, листування генпідрядника щодо проблем постачання обладнання, протоколи виробничих нарад тощо).

Основною метою візиту інженерів CoST на підстанцію було фіксування обсягів виконаних робіт та порівняння реально існуючої ситуації на об’єкті із описаними у проектно-кошторисній документації будівельними рішеннями.

Під час виїзду верифікатори ознайомилися із додатковою документацією у рамках проекту, обговорили із представниками генерального підрядника (ТОВ «Січ Енерго»), Південно-Західної електроенергетичної системи та начальником підстанції проблематику на об’єкті.

У рамках візиту інженери CoST оглянули всі виконані роботи, роботи, які знаходяться в стадії виконання, та ділянки, де роботи лише плануються, ознайомилися з поставленим обладнанням і матеріалами з метою співставлення виконання робіт із актуальними графіками. Інженери CoST оглянули місце встановлення автотрансформатору АТ-3, ознайомились зі станом виконання робіт на відкритих розподільчих установках (330, 110 і 35 кВ) та ходом будівництва загальнопідстанційного пункту керування №2.

За словами керівника верифікаційної групи, на даному етапі можна констатувати незначне відставання від затвердженого графіку виконання робіт, таких як: будівництво нового будинку загальнопідстанційного пункту керування №2, монтажу кабельних лотків і кабельних ліній вторинних з’єднань, а також монтажу кабельної лінії 35кВ.

Зауважимо, що інженери CoST Україна під час складання звіту окрему увагу звертають саме на проектно-кошторисну документацію. Адже проект був розроблений ще у 2011 – 2012 роках, у серпні 2012 року пройшов комплексну державну експертизу і розпорядженням КМУ №1035-р від 19 грудня 2012 року був затверджений із загальною кошторисною вартістю – 134,18 млн грн. Але в період до 2016 року даний проект не був реалізований. А зростання вартості матеріальних ресурсів призвело до необхідності коригування кошторисної частини проекту, відповідно до якої вартість реконструкції згідно з експертним висновком становила вже 335,68 млн грн (станом на 02.03.2016 рік), що говорить про збільшення вартості проекту більше ніж удвічі.

Дякуємо представникам ДП «НЕК «Укренерго» та фахівцям ТОВ «Січ Енерго» (генерального підрядника) за сприяння імплементації міжнародних стандартів прозорості й підзвітності у галузі будівництва та сподіваємося на подальшу ефективну співпрацю.

Публікацію верифікаційного звіту за пілотним проектом з «Укренерго» заплановано на початок вересня 2017 року. Слідкуйте за новинами.

Довідково:

27 жовтня 2016 року Ініціатива CoST підписала Меморандум про співпрацю з ДП НЕК «Укренерго» та Transparency International Україна. У якості пілотного проекту для моніторингу було обрано встановлення третього автотрансформатора 330/110/35 кВ на підстанції «Чернівецька». Підстанція розміщена на сході районного міста Кіцмань Чернівецької області і займає площу біля 6 га. На об’єкті функціонують 2 автотрансформатори (АТ) 330/110/35кВ потужністю по 200 МВА. Підстанція була збудована ще в 1970 – 1975 роках, відповідно – обладнання експлуатується вже понад 40 років, а тому потребує заміни (за словами начальника підстанції В.Г. Васильчука, лише близько 5% приладів було замінено у 2010 році). Мета проекту: збільшення потужності підстанції. Адже завантаження існуючих 2-х автотрансформаторів протягом тривалого періоду вище за нормоване і становить більше 80% і вище: за 2010 рік, наприклад, – 91,2% і 102,3% (АТ-1 та АТ-2 відповідно). Встановлення третього автотрансформатора на підстанції «Чернівецька» здійснюється у рамках інвестиційної програми ДП «НЕК «Укренерго» на 2011р., у межах «Схем перспективного розвитку Південно-Західної ЕС на період до 2015 року з перспективою до 2020-го року» та Угоди про співробітництво між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Чернівецькою ОДА та Чернівецькою облрадою у розвитку паливно-енергетичного комплексу та соціальної інфраструктури населених пунктів Чернівецької області від 22.03.2011р.