Моніторинг закупівель: договірна ціна – невід’ємна частина договору підрядку

Слід нагадати, що договір про закупівлю відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим законом.

Відповідно до частини першої статті 844 Цивільного кодексу України ціна у договорі підряду може бути визначена у кошторисі. Якщо робота виконується відповідно до кошторису, складеного підрядником, кошторис набирає чинності та стає частиною договору підряду з моменту підтвердження його замовником.

Договірна ціна є кошторисом вартості підрядних робіт, який узгоджений замовником і використовується при проведенні взаєморозрахунків (п.6.3.1 ДСТУ Б Д .1.1-1:2013 Правила визначення вартості будівництва).

Згідно п. 15 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою КМУ від 01.08.2005 №668 у договорі підряду сторони зобов’язані визначити, зокрема, склад та обсяги робіт, які передбачені проектною документацією та підлягають виконанню підрядником.

За результатами моніторингу виявлені випадки, коли замовник в проекті договору тендерної документації не зазначає договірну ціну невід’ємною частиною договору підряду та, відповідно, укладає договір про закупівлю без додатка договірної ціни як узгодженого замовником кошториса вартості підрядних робіт, а також не визначає в договорі обсяги робіт.

Приклади:

замовник провів відкриті торги на закупівлю робіт з капітального ремонту ділянки автомобільної дороги М-19 Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест) в Чернівецькій області. Згідно проекту договору тендерної документації додатком до договору замовник визначив лише календарний графік виконання робіт. За результатами процедури укладений договір про закупівлю на суму 199 750 000,00 грн., додатком до якого є календарний графік виконання робіт з найменуванням основних видів робіт та їх вартості, а договірна ціна як погоджений замовником кошторис вартості підрядних робіт відсутня. При цьому за умовами договору про закупівлю передбачена компенсація підряднику витрат в складі договірної ціни. Жодних обсягів робіт договір про закупівлю не містить.

Аналогічна ситуація виявлена при закупівлі послуг з поточного середнього ремонту ділянки автомобільної дороги Р-63 /Н-03/ – Вартиківці – контрольно-пропускний пункт «Сокиряни» з під’їздами до КПП «Росошани» та КПП «Кельменці» в Чернівецькій області: в договорі підряду на суму 36 000 000,00 грн, укладеному за результатом відкритих торгів, відсутня договірна ціна та обсяги робіт.

Відсутність у договорі підряду договірної ціни як кошториса вартості підрядних робіт та обсягів робіт зменшує можливості для громадського контролю та моніторингу закупівель та є ризиком недобросовісного виконання договору.

Моніторинг закупівель дорожніх робіт/послуг відбувається за підтримки програми #USAID_ВзаємоДія в рамках проекту CoST Ukraine «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення». Цей Проект став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку та щедрій підтримці американського народу

Документів за вашим запитом не знайдено