Капітальний ремонт вулиці Алматинської у м. Києві: трамвайні колії

Документів за вашим запитом не знайдено

Довідково: вулиця Алматинська виникла в 40-ві-50-ті роки ХХ століття під назвою вулиця Шосе ДВРЗ, з 1961 року – Дарницьке шосе. (З 1973 року – Алма-Атинська, на честь міста Алма-Ати, в той час столиці Казахської ССР, сучасна назва – з березня 2018 року). Головна магістраль вулиці Алматинської сформована зі старих районів м. Київ (Стара Дарниця, Ліски, ДВРЗ), котра додатково має шляхопровід (1960 року будівництва) на перетині з під’їзними коліями залізничної станції Дарниця (парк «Ліски»). Згідно натуральних обстежень стан вулиці і шляхопроводу оцінюється, як непридатний для нормальної експлуатації.

Реалізація об’єкта капітального ремонту передбачає виконання наступних цілей:

  • виконання капітального ремонту автодороги з розширенням проїзної частини довжиною ділянки – 3,572 км;
  • влаштування асфальтобетонного покриття тротуарів;
  • капітальний ремонт трамвайної колії;
  • перевлаштування контактної мережі трамвая;
  • капітальний ремонт існуючого шляхопроводу над залізничними коліями станції Дарниця «парк Ліски»;
  • будівництво дощової каналізації;
  • заміна дорожніх знаків та влаштування нової розмітки;
  • перевлаштування мережі зовнішнього освітлення.

Проектна документація по об’єкту розроблена на підставі «Розпорядження Київської міської державної адміністрації № 200 від 02.03.2015 р.».

Розробку проектної документації виконав ТОВ «ПБ «Київпроект» (Договір № 1523 від 17.11.2015 р.

Виконання будівельно – монтажних робіт згідно із Договором підряду від 29.08.2017 р. № 612-10 виконує ПП «Київшляхбуд» (Генеральний підрядник).

Авторський нагляд виконує ТОВ «ПБ «Київпроект» на підставі Договору № ПБК–1523-А/Н/1152-10.

Технічний нагляд виконує КК «Київавтодор» власними силами відділу технічного контролю управління капітального будівництва, відповідальний інженер з технічного нагляду Кононцов О.О., який був присутній на об’єкті будівництва.

Капітальний ремонт трамвайної колії

Проектом «Капітальний ремонт дорожньої мережі м. Києва: вул. Алматинська від вул. Празької до вул. Латинської» передбачається перевлаштування трамвайних колій на ділянках де вісі трамвайних колій змінюють своє положення, а саме на ділянках суміщеного полотна на ПК1+07,66 – ПК1+72,00, ПК8+08,00 – ПК14+89,85, ПК22+52,74 – ПК22+82,74, ПК26+02,00 – ПК27+22,40 по пікетажу трамвайних колій.

На ділянках реконструкції трамвайної колії ширина колії прийнята 1524 мм, між колійна ширина прийнята 3200 мм. Трамвайній колії надається домінуюче висотне положення в поперечному профілі для ефективного поверхневого водовідведення з трамвайного полотна.

Конструкція трамвайної колії (на суміщеному полотні) прийнята блочного типу з залізобетонними плитами товщиною 35 см виробництва компанії ПБГ «Ковальская» з вмурованими рейками 60R2 за допомогою поліуретанового матеріалу Sika Icosit KC.

Прийняте проектне рішення дозволяє використовувати замість шпал спеціальні залізобетонні плити з “каналами”, в які вставляються та фіксуються рейки, а після цього заливається поліуретановий матеріал Sika Icosit KC, який після швидкої полімеризації буде надійно утримувати рейку в проектному положенні та розподіляти навантаження. Матеріал Sika Icosit KC довговічний, стійкий до хімії, еластичний та водночас достатньо міцний, щоб витримувати велику вагу. Даний матеріалу дозволяє значно знизити рівень шуму та вібрації під час руху вагонів, зменшити зношування колій та рухомого складу. Дана технологія широко застосовується при будівництві та реконструкції колій рейкового транспорту в Німеччині, Швейцарії, Франції, Великій Британії, Польщі і Угорщині.

Дана конструкція укладається як сумісне полотно і витримує номінальне статичне навантаження 115 кН на вісь. Під залізобетонними плитами влаштовується два шари асфальтобетону, бетонний шар, щебінь двох фракцій та пісок. В конструкції також використані геосинтетичні матеріали. В місцях переїздів автотранспорту через трамвайні колії по боках плитної конструкції, з метою запобіганню зсуву плит, встановлюється гранітний борт на бетонній основі (клас бетону В15). Шви між плитами та плитами і бортом заповнюються спочатку гранвідсівом (подрібнена і просіяна гранітна порода, фракція якої не перевищує 5 мм), а потім заливаються мастикою епоксидною смолою. На ділянках з поздовжнім ухилом більше 50‰ влаштовується бетонний упор для запобігання зсуву трамвайних плит.

Водовідведення запроектоване поверхневе, за рахунок ухилу повздовжнього та поперечного профілю.

Завдяки інтегрованому рейковому і автодорожньому покриттю полотно являється собою ефективне вирішення проблеми нерівномірної просадки проїжджої частини і виключає її нерівномірність.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

Влаштування геотекстилю Typar SF-49 і щебеневого шару в конструкції проектної трамвайної колії

 

Влаштування бетонного шару в конструкції проектної трамвайної колії

 

Залізобетоні плити блочного типу виробництва компанії ПБГ «Ковальская»

 

Трамвайні рейки 60R2

 

 

Влаштування трамвайної колії блочного типу з залізобетонними плитами

 

 

Після укладання георешітки і поетапного засипання та ущільнення щебеню товщиною 120 мм фракцією 40-70 та 80 мм фракцією 20-40 мм, поверхневу щебеневу подушку проливають бітумною емульсією (витрата 2,5 л/м2) для кращого зчеплення дрібнозернистого асфальтобетону фракцією 10 мм (шар 3 см), який виконує функцію вирівнюю чого шару та є підосновою. Влаштування бетонного шару товщиною 200 мм з бетону класом С8/10 (В10). Після застигання бетону на ньому влаштовують два шари дрібнозернистого асфальтобетону 40 мм завтовшки, а саме вирівнюючий та монтажний шар. Після цього встановлюють плити залізобетонного типу. Рейки очищають від іржі та бруду, полірують і знежирюють після чого прогрунтовуються ґрунтовкою. Рейки зварюють між собою, рейкові канали прогрунтовують ґрунтовкою, на дно каналу кладуть підкладки з кроком 1 м. Рейки опускають в рейкові канали залізобетонних плит, вивішують і виставляють на проектні вертикальні відмітки. До рейок 60R2 прикріплюють бетоні баласти, які використовуються для зменшення витрат при заливці поліуретанового матеріалу. Виконують повторне очищення плит каналів і рейок. Після чого канали з рейками заливають поліуретановим матеріалом Sika Icosit KC.

 

Зварювання трамвайних рейок 60R2 між собою за допомогою електродугової автоматизованої зварки

 

Повторне очищення плит каналів і рейок, потім рейки очищають від іржі та бруду, знежирюють після чого прогрунтовуються ґрунтовкою

 

Прикріплення до рейок 60R2 бетонних баластів

 

Рейки 60R2 вивішують і виставляють на проектні вертикальні відмітки

 

Рейки 60R2 заливають поліуретановим матеріалом Sika Icosit KC