Капітальний ремонт вул. Алматинська у м. Києві. Покриття та дощова каналізація

Документів за вашим запитом не знайдено

16 травня 2018 року відбувся виїзд верифікаційної групи CoST на об’єкт капітального ремонту вул. Алматинська від вул. Празької до вул. Літинської.

На об’єкті були присутні представники CoST, КК «Київавтодор», Transparency International Україна, ТОВ «Проектне бюро «Київпроект», ТОВ «Містпроект» і ПП «Київшляхбуд».

Довідково: вулиця Алматинська виникла в 40-ві-50-ті роки ХХ століття під назвою вулиця Шосе ДВРЗ, з 1961 року – Дарницьке шосе. З 1973 року, на честь міста Алма-Ата, на той час столиці Казахстану отримала назву Алма-Атинська. Сучасна назва з березня 2018 року. Головна магістраль вулиці Алматинська сформована зі старих районів м. Київ (Стара Дарниця, Ліски, ДВРЗ), котра додатково має шляхопровід (1960 року будівництва) на перетині з під’їзними коліями залізничної станції Дарниця (парк «Ліски»). Згідно натуральних обстежень стан вулиці і шляхопроводу оцінюється, як непридатний для нормальної експлуатації.

Реалізація об’єкта капітального ремонту передбачає виконання наступних цілей:

 • виконання капітального ремонту автодороги з розширенням проїзної частини вул. Алматинської довжиною ділянки – 3,572 км;
 • влаштування асфальтобетонного покриття тротуарів по вул. Алматинської;
 • капітальний ремонт трамвайної колії;
 • перевлаштування контактної мережі трамвая;
 • капітальний ремонт існуючого шляхопроводу над залізничними коліями станції Дарниця «парк Ліски»;
 • будівництво дощової каналізації;
 • заміна дорожніх знаків та влаштування нової розмітки;
 • перевлаштування мережі зовнішнього освітлення.

Проектна документація по об’єкту розроблена на підставі «Розпорядження Київської міської державної адміністрації № 200 від 02.03.2015 р.».

Розробку проектної документації виконав ТОВ «ПБ «Київпроект» (Договір № 1523 від 17.11.2015 р.

Виконання будівельно – монтажних робіт згідно із Договором підряду від 29.08.2017 р. № 612-10 виконує ПП «Київшляхбуд» (Генеральний підрядник).

Авторський нагляд виконує ТОВ «ПБ «Київпроект» на підставі Договору № ПБК–1523-А/Н/1152-10.

Технічний нагляд виконує КК «Київавтодор» власними силами відділу технічного контролю управління капітального будівництва, відповідальний інженер з технічного нагляду Кононцов О.О., який був присутній на об’єкті будівництва.

Капітальний ремонт покриття проїзної частини вул. Алматинської та тротуарів

Проектним рішенням капітальним ремонтом передбачається повне розбирання існуючого дорожнього одягу та тротуарів (крім перехрестя вул. Алматинської і вул. Празької де передбачено фрезерування верхнього шару асфальтобетону товщиною 5 см) з вивезенням асфальтобетону на переробку, а матеріал основи на звалище як будівельне сміття. Таке рішення прийнято у зв’язку з повною зміною поздовжнього профілю вулиці з метою організації закритої системи водовідведення, невідповідністю існуючої конструкції дорожнього одягу навантаженням на нього існуючої інтенсивності в якому 30 % складає великовантажні автомобілі.

Завдяки присутності на об’єкті капітального ремонту представника ТОВ «ПБ «Київпроект» Головного інженера проекта – Халілова Р.І., були отримані відповіді на питання та роз’яснення щодо прийнятих проектних рішень.

Для визначення існуючого покриття дорожнього одягу проїзної частини (товщини шарів покриття та основи), які підлягають розбиранню, згідно акту шурфування виконують фрезерувння асфальтобетонного покриття. Чи враховані об’єми робіт і матеріали на його відновлення під час виконання капітального ремонту проїзної частини вул. Алма-Атинської?

В проектно-кошторисній документації передбачені матеріали і затрати пов’язані з відновленням проїзної частини по вул. Алма-Атинської

Чи враховані в проектній документації роботи з благоустрою після перекладання проектних трас кабельних лінії?

Затрати по благоустрою проектних трас кабельних ліній ураховані в проектно-кошторисній документації

В проектній документації в частині «Трамвайні колії» використовуються залізобетонні плити VRZ товщиною 35 см фірми «PREFA» (Польща), можливо розглянути варіант використання залізобетонних плит вітчизняних постачальників, наприклад залізобетонні плити ПТС-Е товщиною 350 мм?

Спільно з Замовником був розглянутий і погоджений варіант використання залізобетонних плит вітчизняного виробництва, а саме Промислово-Будівельною групою «Ковальская».

На даний момент авторським наглядом внесені відповідні коригування в проектно-кошторисну документацію, відповідні сертифікати якості плит в наявності.

Розділ «Трамвайна лінія» включає чотири ділянки реконструкції на яких передбачається зміщення вісі шляху, а контактна мережа розроблена на один з чотирьох, дана обставина в подальшому можливо вплине на своєчасне виконання монтажних робіт контактної мережі?

Після виконання монтажних робіт підрядною організацією одної ділянки, інші за конструкцією будуть подібними. Після закінчення робіт по монтажу контактної мережі трамвая підрядна організація передає Замовнику виконавчі схеми монтажу, всі зміни будуть внесенні в проектну документацію в рамках проведення авторського нагляду.

Чому проектом передбачено влаштування шарів дорожнього одягу із крупнозернистого асфальтобетону товщиною 8 см, що суперечить чинному ДБН В.2.3-4, яким регламентовано мінімальну товщину для такого матеріалу 10 см?

Проектні товщини підтверджено розрахунком, а проект пройшов експертизу

При проїзді по вулиці, на якій виконується капітальний ремонт, звернули увагу, що по прямому напрямку каналізаційні люки встановлено врівень з шаром основи (доведеться їх піднімати перед влаштуванням верхнього шару), а по зворотному – виставлені одразу на рівні верхнього шару. Чому так?

Це пов’язано з тим, що по прямому напрямку шар основи влаштовувався ще у 2017 і люки було залишено врівень із влаштованим шаром з метою забезпечення можливості зимового утримання ділянки, на якій здійснюється рух. Перед влаштуванням верхнього шару люки буде виставлено на проектні відмітки.

Які функції геотекстильного матеріалу у конструкції дорожнього одягу (передбачено її укладання на поверхню ґрунту під нижнім шаром основи)?

Геотекстильний матеріал виконуватиме функцію розділення шарів.

Під час огляду об’єкту виконувалися роботи із ремонту шляхопроводу, розбирання існуючого дорожнього одягу, влаштування шару основи із щебенево-піщаної суміші, перевлаштування підземних комунікацій та спорудження трамвайної колії.

У ході огляду об’єкту було задано представнику Замовника КК «Київавтодор» Монастирному П.О. та представнику Генерального підрядника по будівельно-монтажним роботам ПП «Київшляхбуд» Тончеву І.П. ряд питань та отримано, обґрунтовані відповіді.

Чи здійснюється операційний та приймальний види контролю на об’єкті та чи мають Замовник і Генеральний підрядник по будівельно-монтажним роботам власні лабораторії?

Генеральний підрядник по будівельно-монтажним роботам здійснює операційний та вхідний контроль силами власної лабораторії, Замовник – із залученням лабораторії КП «Київблагоустрій».

Чи проводиться відбір кернів і з якою метою? На перший погляд здалося, що із шару основи з крупнозернистої асфальтобетонної суміші в одній точці відібрано від 2 до 3 кернів, що є недостатнім для визначення усіх необхідних показників.

Замовник запевнив, що керни відбираються у достатній кількості, але більше уваги приділяється відбору та випробуванню сумішей, оскільки для суміші можливо визначити більшу кількість показників, а окремі показники – з більшою точністю.

Звідки транспортується асфальтобетонна суміш?

Звідки транспортується асфальтобетонна суміш?

Чи ведеться загальний журнал робіт і чи можна перевірити своєчасність його заповнення?

На ділянці ремонту шляхопроводу було надано загальний журнал робіт. Журнал прошито, сторінки пронумеровано, записи ведуться щодня, починаючи із дати початку його ведення. Також, наявні записи щодо зауважень з боку технічного нагляду. За інформацією Замовника, зауваження було усунено відразу ж у ході виконання робіт. Крім того, відсутні записи про прийняття прихованих робіт

Чому прийнято рішення влаштовувати покриття саме із дрібнозернистої асфальтобетонної суміші, а не з ЩМАС? Чи виконувалося варіантне проектування конструкції дорожнього одягу?

Таке рішення прийнято саме за результатами варіантного проектування із урахуванням того, що з часом прогнозується зміна складу транспортного потоку у бік зменшення частки великовагового транспорту. Крім того, передбачено застосування асфальтобетонної суміші на бітумі, модифікованому полімером, що дає змогу покращити властивості матеріалу.

З якого матеріалу планується влаштовувати горизонтальну дорожню розмітку та яка буде передбачена гарантія?

Розмітку буде влаштовано із холодного пластику із гарантією не менше 1 року.

Чи економічно доцільно застосовувати пластик холодного нанесення із гарантією 1 рік у порівнянні із використанням фарби, для якої регламентована державним стандартом гарантія становить не менше 6 місяців, враховуючи вартість матеріалів?

освід експлуатації вулично-дорожньої мережі міста показує, що при існуючій інтенсивності руху транспорту важко досягти строку служби розмітки із фарби 6 місяців, а розмітка із холодного пластику у деяких випадках служить і 2 роки (наприклад, просп. Бажана).

Чи були випадки виявлення неякісних матеріалів за результатами лабораторних випробувань?

Представник Замовника відповів, що таких випадків не було.

З якого матеріалу буде влаштовано покриття на шляхопроводі та чому саме такий матеріал обрано?

Покриття на шляхопроводі буде влаштовано із литого асфальтобетону «Гусасфальт», оскільки він є найбільш оптимальним для влаштування на штучних спорудах, при його застосуванні не потрібно влаштовувати гідроізоляцію, Підрядник надає гарантію не менше 15 років та уже є досвід успішного застосування такого матеріалу на об’єктах у м. Києві.

По прямому напрямку на шарі із крупнозернистого асфальтобетону наявні окремі локальні руйнування у вигляді викришувань та тріщин. Яка причина руйнувань?

На ділянці капітального ремонту у межах проїжджої частини розміщено близько 300 люків. Руйнування виникли у місцях, де люки перекрито шаром дорожнього одягу. Усі місця розміщення люків відомі, тому люки буде піднято на проектну відмітку перед влаштуванням верхнього шару.

Будівництво дощової каналізації

Капітальний ремонт дощової каналізації передбачає:

 • перевлаштування рукавів дощової каналізації в місцях розширення проїзної частини;
 • встановлення дощоприймачів;
 • перевлаштування існуючих трубопроводів дощової каналізації;
 • влаштування трубопроводів дощової каналізації на ділянках, де дощова каналізація відсутня.

Розглядувана траса пролягає у межах лівобережної першої надзаплавної тераси р. Дніпро і належить до водозбірного басейну Дарницького меліоративного каналу. Геологічна будова до глибини 6.0 м складена алювіальними ґрунтами – пісками дрібними та пилуватими з прошарками та лінзами супіску. З денної поверхні залягають насипні ґрунти. Підземні води зустрінуті на глибині 2.4 – 4.5 м. Сезонні коливання рівня підземних вод можливі у межах 1.5 м від зафіксованих рівнів.

Поверхнева вода по поперечним та повздовжнім ухилам потрапляє в міську дощову каналізацію з подальшим очищенням на міських очисних спорудах.