Про портал "Прозора інфраструктура"

Портал «Прозора інфраструктура» (portal.costukraine.org) – це спільний проєкт Міністерства інфраструктури України та Ініціативи з прозорості інфраструктури CoSt Ukraine, який містить інформацію про понад 10 тисяч інфраструктурних проєктів, дані за якими розкриваються за 70% показників, запропонованими міжнародними стандартами CoST.

Зазначена генеральна сукупність дозволяє робити вибірки, проводити дослідження та отримувати розуміння стану справ на ринку дорожніх робіт і послуг.

Побудований за стандартом, розробленим спеціально для інфраструктурної сфери на основі міжнародного стандарту відкритих даних договорів (OCDS), Портал «Прозора інфраструктура» дозволяє оперативно та в зрозумілому вигляді отримати найактуальнішу інформацію щодо статистики та динаміки реалізації всіх/більшості інфраструктурних проєктів України.

Щодоби портал автоматично збирає дані з 5 авторитетних джерел:

  • електронної системи публічних закупівель України ProZorro (prozorro.gov.ua),
  • єдиного веб-порталу використання публічних коштів E-DATA (spending.gov.ua),
  • аналітичної системи YouСontrol (youcontrol.com.ua),
  • реєстрів Державної архітектурно-будівельної інспекції України (dabi.gov.ua),
  • безпосередньо від замовників робіт.

А отримавши, опрацьовує їх та експортує в форматі JSON – в зрозумілому вигляді діаграм і графіків, які дозволяють відстежити напрями спрямування коштів, стан виконання робіт і коло учасників не лише в рамках одного проєкту, а і в межах тієї чи іншої області й, навіть, країни.

Незабаром до суто професійної аналітики буде додано функціонал для більш широкого загалу – мапу ремонтів, яка інформуватиме про перекриття та обмеження руху на автомобільних дорогах загального користування, дорожній бот, який скеровуватиме користувачів до кого можна звернутися з того чи іншого питання, інтерактивний довідник, який допомагатиме визначити той чи інший дефект дорожнього покриття, а також візуалізацію планів ремонтів і будівництва.

Відтак портал відкритих даних про інфраструктурні проєкти «Прозора інфраструктура» є єдиним джерелом інформації про все, що є має сенс в дорожній галузі України.