Підзвітність розпорядників коштів = відповідальність, або що таке міжнародні стандарти CoST

14.03.2017

Особливістю ініціативи з прозорості будівництва (CoST) є міжнародні стандарти інфраструктурних даних (Infrastructure Data Standards – IDS), відповідно до яких закупівельні організації розкривають інформацію щодо будівництва об’єктів інфраструктури. IDS – це 40 інформаційних показників закупівлі об’єкту будівництва, які відображають найважливіші дані щодо планування, проектування, тендерних процедур, будівельних робіт та технічного нагляду.

Підзвітність розпорядника коштів (він же – замовник робіт) передбачає  розкриття даних відповідно до IDS, перелік яких наведено у таблиці.

Наступним етапом є верифікація наданої інформації – тобто перевірка повноти та достовірності даних, шляхом аналізу першоджерел (документи, креслення, кошториси, звіти, угоди, сертифікати тощо), та порівняння розкритої інформації з тим, що відбувається на будівельному майданчику. Отож, громадськість, ЗМІ чи представники бізнесу, завантажуючи звіти закупівельних організацій на офіційному сайті CoST, мають доступ до розкритих даних, комплексно опрацьованих командою верифікаторів (звертаємо увагу, що інформація доступна у форматі excel таблиць). А відповідний верифікаційний звіт – це інтерпретація доступною мовою розкритих та перевірених даних, із зауваженнями, висновками та рекомендаціями, які є зрозумілими людям без інженерної  освіти.

CoST – НЕ є антикорупційною ініціативою, лабораторією з якості доріг чи каральним органом. Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проектів інфраструктури для забезпечення підзвітності розпорядників коштів та виконавців робіт, та з метою  підвищення ефективності використання публічних коштів, а також зменшення неефективності управління під час будівництва й експлуатації інфраструктурних об’єктів.

Останні новини компанії