Неефективне управління будівництвом як одна з топ-тем виставки «АВТОТРАСА: Дороги. Мости. Тунелі»

13.04.2017

Вчора, 12 квітня, директор Національного Секретаріату CoST Україна Наталія Форсюк взяла участь у форумі, що відбувся в рамках виставки «АВТОТРАСА: Дороги. Мости. Тунелі». Захід проходив за офіційної підтримки Міністерства інфраструктури України, Державного агентства автомобільних доріг України та ДП «ДерждорНДІ».

Під час свого виступу Наталія Форсюк наголосила, що тема прозорості та підзвітності будівництва в Україні набуває все більшої популярності не лише у громадського сектору, але і серед представників бізнесу, що працює у дорожній галузі. Саме тому на форумі-виставці «АВТОТРАСА: Дороги. Мости. Тунелі» увага учасників та відвідувачів була прикута не лише до новинок дорожнього будівництва, інженерних досліджень, будівельної техніки та матеріалів, але і до таких стратегічних питань, як корупційні ризики та неефективне управління дорожнім будівництвом.

Директор Національного Секретаріату окрему увагу приділила особливостям діяльності CoST в Україні:  пілотним проектам, поняттям підзвітності, розкриття даних та їх верифікації, а також міжнародним стандартам CoST – Infrastructure Data Standards, наголосивши, що ініціатива  не веде антикорупційну діяльність та не перевіряє якість збудованих доріг в Україні. Сутністю CoST є віра в те, що процеси будівництва громадської інфраструктури повинні бути більш прозорими. А громадськість має бути озброєна інформацією, необхідною для того, щоб змусити осіб, які приймають рішення, забезпечувати найкраще співвідношення ціни і якості в будівельному секторі.

На прикладі пілотних проектів, де у 2016 році було впроваджено стандарти CoST, Наталія Форсюк окреслила найбільш слабкі та корупційно вразливі «зони» дорожньо-будівельної галузі, які в результаті стають основними причинами дорожніх довгобудів та численних збільшень вартості проектів. Окрему увагу директор Національного Секретаріату CoST Україна приділила питанню незалежного контролю якості будівництва, специфіки та вартості робіт інженера-консультанта, а також особливості імплементації стандартів FIDIC в Україні.

Приємно також наголосити, що до питання прозорості та відкритості даних апелювали й інші спікери форуму. Заступник директора з наукової роботи ДП «ДерждорНДІ» Артем Безуглий, розповідаючи про матрицю першочергових потреб для розвитку дорожньої галузі, окрім стабільного та ритмічного фінансування, прогнозованості робіт, довгостроковості, відповідальності за дороги, наголошував також на потребі контролю якості та прозорих умов ринку. Важливу роль щодо останнього, за словами пана Артема, відіграє діяльність CoST, спрямована на розкриття відповідних даних та їх верифікацію: «CoST прозоро та чесно показує, як насправді йде будівництво чи ремонт у регіонах».

Багато уваги спікери форуму приділили інноваціям у галузі дорожнього будівництва, аудиту українських стандартів та їх адаптації до європейських,  геоінформаційним системам управління дорогами в Україні, питанням наукового забезпечення розвитку дорожньої інфраструктури, ціноутворенню в дорожньому господарстві, а також темі інвестицій (за підрахунками експертів, «1 гривня інвестицій в дорожню галузь дає 2 гривні для економіки нашої держави»).

Вдячні організаторам форуму-виставки «АВТОТРАСА: Дороги. Мости. Тунелі» за запрошення стати спікерами заходу та вкотре наголосити на важливості прозорості та підзвітності будівництва доріг в Україні.

 

Останні новини компанії