Недеталізованість проекту: що змушує ремонтувати дороги удвічі довше?

10.04.2017

Повертаючись до проблематики недеталізованості проектної документації дорожнього будівництва в Україні, команда СoST Україна звертає увагу на цікаві цифри у рамках контракту на реконструкцію М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці Лубни – Полтава.

У верифікаційному звіті окрему увагу приділено змінам до договору та їх «наслідкам».

Наприклад, початковий термін виконання за контрактом 2.1 становив 540 днів, але відповідно до 5 змін до договору кінцевий строк виконання збільшився на 125% (+ 674 дні) і становив більше 3-х років (!). При цьому вартість за контрактом 2.1. зросла лише на 34,3 млн грн (на 3%). Порівняння уникнути неможливо:

540 днів та 1,16 млрд (початкові  умови);

+ 674 дні та + 34,3 млн (згідно зі змінами).

3% – цінове зростання і аж 125% зростання строку виконання.

Роботи за контрактом 2.2. мали бути виконані теж за 540 днів. Але в результаті змін цей строк збільшився аж на 658 днів (на 122%). При цьому вартість такої пролонгації коштувала 51,6 млн грн – саме на таку суму збільшилася початкова вартість контракту.

Як бачимо, досить гостро постає питання не лише корупційних ризиків, але й ефективності управління дорожніми об’єктами. Розкриття інформації закупівельними організаціями у рамках діяльності CoST дозволяє отримати величезний набір відповідних даних, що є базою для аналізу проблем, а також напрацювання висновків та рекомендацій для подальшого уникнення неефективного використання наших з вами коштів – коштів платників податків.

CoST Україна наголошує: для уникнення численних змін до договорів та мінімізації додаткових витрат після укладання контрактів між замовником та підрядником необхідно розробляти якісну та деталізовану проектну документацію.

 

Останні новини компанії