“Наша стратегія якість та громадський контроль” – Львівщина приєдналась до CoST

03.05.2018

03 травня 2018 року Львівська обласна державна адміністрація із власної ініціативи приєдналась до роботи CoST Україна. Відповідний Меморандум про співпрацю було підписано за участі Голови ОДА Олега Синюти, заступника Голови Ірини Гримак, Директора Національного Секретаріату CoST Наталії Форсюк та в. о. Директора Департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Романа Кокотайло.

Меморандумом передбачено розкриття інформації за проектами будівництва та ремонтів автомобільних доріг місцевого значення на публічному порталі CoST “Прозора інфраструктура”. Після приєднання ОДА до роботи порталу всі бажаючі зможуть отримувати актуальні дані про проведення ремонтів обласних доріг в режимі онлайн за посиланням: portal.costukraine.org.

«Прозора інфраструктура» – веб-портал відкритих даних про інфраструктурні проекти, впорядкованих згідно з міжнародними стандартами CoST IDS, на якому дані подані у зручній та зрозумілій для широкого загалу формі, з візуалізацією на карті України. Завдяки порталу складні дані про інфраструктуру перетворюються на зрозумілу неспеціалістам інформацію, що дає можливість здійснювати контроль за ефективністю використання публічних коштів під час впровадження інфраструктурних проектів та виявлення ризиків корупції. Стандарт CoST IDS передбачає моніторинг інфраструктурного проекту на всіх етапах його життєвого циклу: від прийняття рішення про реалізацію проекту та планування до закінчення гарантійного терміну.

Дані на портал вноситимуться Департаментом дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА самостійно, а частина інформації про проект автоматично завантажуватиметься з порталу публічних закупівель Prozorro щотижня (біля 40%). В рамках одного інфраструктурного проекту на порталі розкривається близько 290 інформаційних показників, які вносяться у машиночитному форматі, що дозволяє в автоматичному режимі їх порівнювати.

Як сказав Олег Синютка, Львівщина є лідером в проведенні дорожнього будівництва та ремонтних робіт – вже на почаку травня область розпочали ремонтну компанію. Але є 2 пріоритети: якість проведеих робіт і забезпечення гарантійних термінів, а також громадський контролю виконання робіт. “Ми раді що можемо залучити організацію, яка має досвід і проводить незалежний моніторинг виконання робіт. Публічності тут мало бути не може, адже наша стратегія – це якісні дороги та громадський контроль” – зазначив очільник ОДА.

Наталія Форсюк пінформувала, що CoST має вдалий досвід співпрації з Міністерством інфрастурктури України, але вперше виходить на регіональний рівень. Відтепер Львівська ОДА буде розкривати інформацію за дорожніми проектами і громадяни змогли здійснювати контроль за їх виконанням: “Ми прагнемо аби громадськість мала змогу отримати корисний інструмент для моніторингу використання публічних коштів, перетворилась від критика на повноцінного партнера влади і використовувала наш портал. Для цього ми плануємо провести відповідне навчання для громадських активістів”, додала пані Наталія.

Заступник Голови ОДА Ірина Гримак запропонувала Наталії Форсюк презентувати портал для всіх структурних підрозділів обласної адміністрації з метою розглянути можливість розширити співпрацю, зокрема приєднати до роботи порталу не тільки ремонти доріг, а й інші інфраструктурні проекти області.

Нагадаємо: в рамках децентралізації дорожнього господарства на баланс Львівської обласної державної адміністрації було передано 6 526 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

 

 

Останні новини компанії