На крок ближче до ефективної місцевої влади та свідомого громадянського суспільства

01.11.2019

 

Київ, 31 жовтня 2019 року — Ініціатива з прозорості інфраструктури (СoST Ukraine) разом з програмою USAID_ВзаємоДія презентувала результати спільного проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення».

Навіщо було започатковано проєкт?

В реаліях децентралізації дорожнього господарства, проведеної у 2018 році, окрім очевидних переваг та можливостей для регіональної влади, з’явилася низка проблем з інформаційно-методологічним та кадровим забезпеченням новоутворених організацій і підприємств, які отримали в своє управління мережу доріг місцевого значення.

Саме тому, Ініціатива CoST за підтримки програми USAID_ВзаємоДія започаткувала проєкт метою якого є підвищення спроможності та прозорості місцевої влади у контролі якості дорожніх робіт, ефективності закупівель та налагодження ефективної співпраці з громадськістю. Проєкт також має на меті залучення громадських активістів для якісного моніторингу дорожніх робіт та ЗМІ для більш фахово висвітлення інформації.

З ким співпрацює проєкт?

За останні три роки тісної співпраці Міністерство інфраструктури України та Ініціатива з прозорості інфраструктури (CoST Ukraine) досягли значних зрушень у посиленні рівня публічності та підзвітності під час реалізації проєктів у дорожній галузі та у налагодженні зв’язку між громадськістю та владою. Протягом 2018 та 2019 років до роботи Ініціативи CoST приєднались ряд обласних державних адміністрацій, зокрема: Львівська, Тернопільська, Сумська, Полтавська, Чернівецька, Вінницька, Черкаська, Херсонська, Хмельницька, Одеська, а також міста Київ, Львів та Чернівці.

Чого вдалося досягти?

Протягом 6 місяців регіональні координатори CoST Ukraine навчили особисто та надали дистанційні консультації з питань моніторингу закупівель та якості дорожніх робіт 69 жителям із 7 регіонів України. Було обстежено автомобільні дороги як державного, так і місцевого значення і у більшості випадків досягнуто домовленості з регіональною владою щодо їх вирішення. На 3-х дорогах усунуто аварійно-небезпечні  вибоїни, а 20 навчених координаторами громадян вже вміють діяти самостійно, ділитися досвідом з іншими та впливати на стан доріг у своєму місті або селі.  Крім того, влада почула громадськість та готова враховувати її зауваження та першочергові інтереси під час планування ремонтів автомобільних доріг.

В рамках проєкту було проведено 9 тренінгів, де взяло участь  208 учасників. Тренінги охопили:

–           представників громадськості та активістів;

–           представників обласних державних адміністрацій;

–           представників обласних служб доріг;

–           представників ОТГ та міст;

–           представників ЗМІ.

Таким чином тренінги допомогли підвищити спроможність місцевих органів влади більш якісно здійснювати закупівлі та нагляд за дорожніми роботами, а також розкривати інформацію про інфраструктурні об’єкти у відповідності з міжнародними стандартами CoST IDS (Infrastrucrute Data Standart) задля більшої прозорості та зменшення корупційних ризиків.

Ще одним важливим надбанням проєкту стала розробка методичних матеріалів:

  • посібника дорожніх «хвороб» (містить всі дані про елементи дороги, етапи реалізації дорожніх проектів, приклади документів, види дефектів тощо).
  • посібника ризиків дорожніх закупівель (містить описані ризики, які були виявлені у системі PROZZORO і шляхи їх мінімізації).
  • інструкції з розкриття даних (містить детальний опис шляхів наповнення порталу «Прозора інфраструктура» і можливості його використання).

Проєкт CoST Ukraine «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення» здійснювався за підтримки Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія». Цей Проєкт став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку та щедрій підтримці американського народу.

Останні новини компанії