На автомобільній дорозі М-14 вчасно попередили появу деформацій і руйнувань

02.11.2020

Застій води, спричинений заниженням узбіччя, на ділянці км 207 міжнародної дороги М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ усунений, а поступове утворення деформацій та дефектів дорожнього покриття, які могли спричинити ці, на перший погляд, незначні недоліки – попереджене.

Такими є результати взаємодії Служби автомобільних доріг в Херсонській області з представниками активної громадськості, а саме регіональним координатором Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» Володимиром Ждановим.

Заниження узбіччя, яке місцями сягало 27 см, було виявлено активістом в ході візуального обстеження стану зазначеної дороги, який зафіксувавши всі параметри дефекту, направив звернення з проханням усунути негаразд до балансоутримувача цієї ділянки.

«Недосконале водовідведення чи взагалі його відсутність – опосередковані причини руйнування дорожнього одягу, а тому усунення таких недоліків в ході експлуатаційного утримання є надзвичайно важливим, адже попередити погіршення стану дорожнього покриття набагато легше ніж його відновити», – наголосив В.Жданов.

Він зазначив, що всі місця скупчення води вздовж ділянки вже засипані фрикційним матеріалом, однак поява нових є неминучою через постійне курсування великовагового транспорту.

«У необладнаних місцях відстою вагового транспорту є багато нюансів, які необхідно врахувати при плануванні робіт з утримання дороги, адже, як відомо, великоваговики впливають не лише на виникнення колійності на дорогах, а й на утворення вибоїн на узбіччі», – підкреслив він.

Він додав, що своєчасне попередження утворення деформацій – під силу кожному громадянину.

«Виявивши причини можливого руйнування, слід скористатися «Дорожнім ботом», який допоможе визначити балансоутримувача дороги, де існують ризики появи руйнацій, та надасть змогу завантажити форму звернення, за якою слід повідомити про потенційне руйнування дорожнього покриття», – підсумував він.

Робота регіональних координаторів в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).

Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкту

Останні новини компанії