Моніторинг закупівель: внесення змін до істотних умов договору

28.10.2019

При виконанні договору можуть виникати ситуації, які потребують внесення змін до окремих умов договору, укладеного за результатом торгів.

Нагадаємо, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, встановлених ч. 4 ст. 36 Законом України «Про публічні закупівлі». І цей перелік є виключним!

 Найчастіше зміна істотних умов договору про закупівлю стосується:

  • зміни вартості договору у зв’язку із зменшенням обсягів закупівлі внаслідок недостатнього фінансування;
  • продовженням строку дії договору та виконанням зобов’язань у зв’язку із затримкою фінансування.

Водночас, за результатами проведеного фахівцями CoST моніторингу закупівель виявлені й інші випадки.

Приклади за інформацією із системи Prozorro.

 Приклад 1.

За результатами закупівлі капітального ремонту міського проспекту замовником був укладений договір з переможцем відкритих торгів.

Умовами укладеного договору було передбачено надання підрядником не пізніше дати укладання договору забезпечення виконання договору у вигляді депозиту в сумі 2424,076 тис. грн терміном дії на весь строк виконання робіт.

Після підписання договору, відповідно до додаткового договору, умови щодо надання забезпечення договору змінюються: «Не пізніше дати укладання договору надати Замовнику забезпечення виконання договору в сумі 2424,076 тис. грн (два мільйони чотириста двадцять чотири тисячі сімдесят шість) терміном дії до початку виконання робіт за договором. Умови повернення забезпечення виконання договору визначені тендерною документацією та Договором. Вид забезпечення: депозит або за згодою Сторін безумовна та безвідклична банківська гарантія на зазначену суму».

Також договір доповнюється пунктом такого змісту: «Після початку виконання робіт Підрядник за згодою Замовника має право змінити вид забезпечення виконання зобов’язання з внесення депозиту на надання безумовної та безвідкличної банківської гарантії. У разі такої зміни кошти внесені на депозитний рахунок повертаються Підряднику протягом 5 банківських днів з моменту отримання банківської гарантії».

 Приклад 2.

За результатами відкритих торгів на закупівлю послуг з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення області замовником відповідно до умов тендерної документації укладено договір про закупівлю з переможцем торгів.

Умовами укладеного договору передбачалася оплата в межах відповідного бюджетного призначення по фактично наданих обсягах послуг згідно підписаних сторонами Актів № КБ-2в та Довідок ф № КБ-3 по мірі надходження коштів на рахунок Замовника.

 Здійснення попередньої оплати за умовами договору про закупівлю не передбачалося.

Додатковою угодою до договору внесені зміни, відповідно до яких пункт умов договору про порядок здійснення оплати доповнений, зокрема,  абзацом про те, що «Замовник при надходженні бюджетних коштів перераховує Генеральному підряднику попередню оплату на виконання послуг в розмірі не більше 30% ціни річного обсягу Послуг за Договором, згідно Календарного графіку виконання Послуг з моменту надходження бюджетних коштів, для придбання Підрядником необхідних для виконання кожного виду послуг у порядку, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти». Згідно з Постановою КМУ №117 від 23.04.2014 року попередня оплата передбачається на строк не більше одного місяця».

Внесення змін до істотних умов договору про закупівлю щодо виду та терміну дії забезпечення виконання договору, порядку здійснення оплати не передбачені Законом України «Про публічні закупівлі»!

_____________________________________________________________

Моніторинг закупівель дорожніх робіт/послуг відбувається за підтримки програми #USAID_ВзаємоДія в рамках проєкту CoST Ukraine «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення». Цей Проєкт став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку та щедрій підтримці американського народу

Останні новини компанії