Моніторинг якості дорожніх робіт може та має здійснювати широке коло інжинірингових компаній

22.07.2020

CoST Ukraine

Усунути ризики конфлікту інтересів під час моніторингу якості дорожніх робіт, який з року в рік проводять підпорядковані Укравтодору держпідприємства, можливо змінивши підхід до проведення закупівель таких послуг шляхом надання змоги брати участь в них широкому колу інжинірингових компаній.

З відповідною пропозицією CoST Ukraine вже неодноразово зверталася до Держагентства.

На цьому ж наголосив виконавчий директор Ініціативи з прозорості інфраструктури Святослав Абрамов в ході прес-конференції «Транспортні СХЕМИ на морі, на суші, в небі: як їх здолати?».

«Переможцями закупівель послуг з моніторингу якості дорожніх робіт щороку є одне й те саме державне підприємство, підпорядковане Укравтодору. А все тому, що кваліфікаційні вимоги до учасників закупівель складені таким чином, що фактично жодна з приватних компаній не може взяти участь в цих закупівлях через неможливість підтвердження досвіду аналогічних робіт в обсязі 30% від вартості контрактів, окрім тих організацій, які з року в рік надають такі послуги. Такий підхід не сприяє розвитку ринку інжинірингових послуг і створює простір для різних маніпуляцій, а відтак має бути змінений», – наголосив він.

С.Абрамов разом з експертами переконаний, що послуги з моніторингу якості дорожніх робіт не є унікальними, і їх може надавати будь-яка інжинірингова компанія, яка має в своєму складі відповідний кваліфікований персонал і необхідне обладнання для проведення випробувань.

Відтак CoST Ukraine в черговий раз наголошує на необхідності надання можливості підтвердження досвіду виконання аналогічних робіт досвідом проведення технічного нагляду, який є в багатьох приватних структур, а також ділити такі закупівлі за регіональним принципом та за видами робіт, для того, щоб зменшити вартість лотів і у такий спосіб збільшити шанси бізнесу брати участь у закупівлях.

«Сподіваємось, що Держагентство нарешті візьме до уваги наші рекомендації, а також на те, що після цьогорічного експерименту щодо залучення незалежного технічного нагляду, компаній-учасників таких закупівель буде більше», – підкреслив він.

Крім того, на його переконання, результати моніторингу мають бути прозорими та публічними – обов`язково висвітлюватись на офіційних ресурсах Укравтодору, а також на порталі «Прозора інфраструктура».

Зазначені пропозиції Ініціативи вже включені до «Антикорупційних заходів для Міністерства інфраструктури України», розроблених громадською організацією “Разом проти корупції”.

Прес-офіс CoST Ukraine

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/monitoryng-yakosti-dorozhnih-robit-mozhut-ta-mayut-zdijsnyuvaty-shyroke-kolo-inzhyniryngovyh-kompanij/