Місцеву владу навчать прозорому управлінню дорожнім господарством в їхніх населених пунктах, а громадський сектор – моніторингу управління

27.05.2020

Прозорість і підзвітність

Вулиці та дороги міст, сіл та селищ мають будуватися та ремонтуватися не менш якісно та прозоро, аніж дороги загального користування, що знаходяться поза межами населених пунктів.

Таку думку поділяють Ініціатива з прозорості інфраструктури CoST Ukraine та Ініціатива «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та розпочинають в Україні другу фазу Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади».

«Регулярна навчально-освітня підтримка, а також забезпеченість вичерпною та актуальною інформацією щодо професійної діяльності є запорукою високої кваліфікаційної підготовки працівників, які несуть відповідальність за децентралізоване управління дорожньою галуззю, включаючи закупівлі та забезпечення якості дорожніх робіт. Відсутність такої підтримки не дозволяє зазначеним працівникам якісно виконувати свої функції і створює підґрунтя для свідомих або несвідомих маніпуляцій», – наголосив виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов.

За його словами, Проєкт передбачає, що для представників регіональної та місцевої влади команда CoST проведе цілу низку освітніх вебінарів і тренінгів з питань ефективності здійснення закупівель, забезпечення якості дорожніх робіт, проєктування, застосування сучасних матеріалів тощо, а також доповнить та розробить декілька методичних матеріалів, у тому числі Посібник ризиків закупівель у дорожній сфері, розробить другу частину Посібника дорожніх «хвороб» та адаптує інструкцію з розкриття даних для муніципалітетів. Завдяки цій роботі, представники місцевої влади зможуть навчитися не лише основам управління інфраструктурними проєктами на всіх етапах їхніх життєвих циклів, а й розкривати отримані в ході реалізації проєктів дані за міжнародним стандартом IDS (Infrastructure Data Standart).

«Доведено: прозорість процесу реалізації проєктів, а також належна підзвітність місцевих органів влади дозволяє досягнути збалансованого співвідношення «ціна-якість» при закупівлі робіт і послуг, а отже сприяє максимально ефективному використанню бюджетних коштів. Саме тому дуже важливо забезпечити нагляд та активну поінформовану участь громадянського суспільства в моніторингу управління дорожнім сектором, витрат і ремонтно-будівельних дорожніх робіт», – наголосив він.

Таку ж позицію підтримує програма #USAID_ВзаємоДія, чия робота спрямована на допомогу Україні у подоланні корупції шляхом забезпечення органів влади інструментами та механізмами її попередження, а також зміцнення антикорупційної спроможності активної громадськості.

В активну фазу реалізації щойно розпочатий Проєкт «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» увійде за два тижні – на початку червня, коли буде оголошено про відкриття набору регіональних координаторів. Цикл вебінарів з оприлюднення даних за стандартом IDS Ініціативи CoST візьме старт вже цього тижня – з вебінарів спочатку для ОДА, а згодом для муніципалітетів.

Проєкт «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс CoST Ukraine

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/mistsevu-vladu-navchat-prozoromu-upravlinnyu-dorozhnim-gospodarstvom-v-yihnih-naselenyh-punktah-a-gromadskyj-sektor-monitoryngu-upravlinnya/