Мінінфраструктури оголосить тендер на створення програмного комплексу «Прозоре будівництво» за аналогом корейської системи

13.09.2017

Учора, 12 вересня, відбулася презентація фінального технічного завдання на створення в Україні системи «Прозоре будівництво» за аналогом корейської Clean Construction, а також публічного порталу даних CoST. Міністр інфраструктури подякував програмі розвитку ООН в Україні за фінансову підтримку у створенні ТЗ та ініціативі CoST Ukraine за адміністративну та експертну підтримку проекту. Володимир Омелян наголосив, що протягом кількох тижнів Міністерство інфраструктури України через ProZorro оголосить тендер на створення відповідного програмного комплексу.

В обговоренні особливостей впровадження системи «Прозоре будівництво» в Україні взяли участь представники CoST Ukraine, Міністерства інфраструктури спільно з Командою підтримки реформ, Державного агентства автомобільних доріг, ДП «ДерждорНДІ», представники Київської міської державної адміністрації, міжнародних фінансових установ та громадських організацій.

Учасники заходу обговорили виклики та плани з розробки та впровадження системи «Прозоре будівництво» в Україні, визначили можливі напрямки співпраці, передачі знань, спільних ініціатив між усіма зацікавленими сторонами – відомствами, замовниками, виконавцями, наглядовими організаціями, представниками громадськості та ЗМІ у рамках об’єднання зусиль задля підвищення ефективності будівництва інфраструктурних проектів. Важливо, що під час обговорення учасники заходу врахували також і коментарі від корейської сторони щодо впровадження системи в Україні, яка наголошувала на важливості:

  • прийняти покроковий план дій зі створення Системи;
  • створити систему класифікації стандартних даних та затвердити стандартизований формат звітності;
  • визначити елементи інформації за типом будівництва (перед запуском Системи);
  • забезпечити узгодженість даних;
  • провести апробацію Системи перед її повноцінним запуском;
  • створити інституційну основу, що забезпечує використання нової Системи.

«Україна має шанс отримати систему, яка дозволяє онлайн моніторинг всіх етапів дорожнього будівництва: від отримання тендерних заявок до передачі об’єктів в експлуатацію. І у цьому питанні Україна має повну підтримку як корейського Уряду, так і мерії міста Сеул. Хочу подякувати ПРООН в Україні за фінансову допомогу у написанні якісного технічного завдання, на основі якого Міністерство інфраструктури підготувало тендерну документацію і впродовж двох тижнів оголосить у ProZorro тендер на розробку системи «Прозоре будівництво». Ми хочемо запросити потужні українські та іноземні IT-компанії, які працюють в сфері автоматизації управління, до участі в тендері», – наголосив Володимир Омелян.

Учасники презентації також мали можливість переглянути відеозвернення заступника мера Сеула пана Інсок Коха, який зазначив: «Проаналізувавши плани зі створення Системи в Україні, я побачив такі ключові заходи з підвищення прозорості сектору громадського будівництва, як оприлюднення інформації про проекти та їхніх учасників, візуалізація проектів на мапі та моніторинг виконання бюджетів. Водночас, якщо свідомість тих, хто використовує систему, не зміниться, вона не принесе користі та навіть стане додатковим тягарем. Тому ваша роль сьогодні, без перебільшення, є визначальною. Я хочу ще раз підкреслити, що все залежить від громадян! Навіть після того, як систему створено, дуже важливо, щоб користувачі постійно працювали з нею, а органи влади докладали зусиль для її розвитку та підтримки».

Керівник відділу стратегічного розвитку ПРООН в Україні Маркус Бранд зазначив: «Цього тижня Уряд України презентуватиме національний базовий звіт щодо Цілей сталого розвитку до 2030. Однією з цілей для України є створення стійкої інфраструктури та сприяння інноваціям. Наше партнерство із Міністерством інфраструктури та Ініціативою CoST щодо розробки системи прозорого будівництва для України – це все про інновації для підвищення стійкості інфраструктури. Проте кожна інновація залежить від людей та створюється для людей, що є головною передумовою сталого людського розвитку. Ми вдячні Міністерству за успішне партнерство та переконані, що подолання корупції та підвищення прозорості будівництва доріг, а зрештою і всіх об’єктів інфраструктури дуже важливе для підвищення якості життя людей».

Про важливість створення системи для автоматизації управління інфраструктурними проектами та публічного контролю за виконанням робіт і використанням публічних коштів говорив і в.о. заступника голови «Укравтодору» Олександр Харченко, який окремо наголосив на проблемі непрозорості планування та формування переліків об’єктів для ремонту.

Наприкінці заходу представниця ПРООН Олена Урсу закликала міжнародні фінансові інституції долучитися до підтримки проекту, аби спільними зусиллями створити та постійно удосконалювати якісний та ефективний інструмент для забезпечення публічного контролю за виконанням робіт та використання коштів у галузі інфраструктурного будівництва.

Відеозвернення заступника мера Сеулу пана Інсок Коха

 

Останні новини компанії