Матеріали та технології в будівництві: знання тонкощів гарантує якість дорожніх робіт і мінімізує корупційні ризики

22.02.2021

Прозорість і підзвітність

Розуміння тонкощів використання матеріалів і технологій в дорожніх роботах є ефективним інструментом забезпечення якості виконання робіт і мінімізації корупційних ризиків.

На цьому наголосила експерт з питань матеріалів і технологій в дорожньому будівництві Анна Копинець в ході тренінгу «Матеріали та технології у дорожніх роботах», який відбувся 19 лютого для майже півсотні представників органів місцевого самоврядування зі всіх областей України.

За її словами, різний клімат в різних регіонах України вимагає диференційного підходу до обрання дорожніх матеріалів, а тому надзвичайно важливо, щоб замовники робіт розумілися на класифікації та маркуванні продукції дорожньої індустрії, а також досконало володіли знаннями законодавчих, інструктивних та нормативних документів.

«Замовники робіт мають розбиратися не лише у видах і складі дорожніх матеріалів, а й у хімічних властивостях кожного їхнього компоненту, що дозволить забезпечити належну якість виконання робіт і сприятиме мінімізації навмисних чи випадкових маніпуляцій з боку підрядників чи постачальників», – наголосила вона.

В якості прикладу вона навела фізичні властивості одного з основних компонентів головного дорожнього будівельного матеріалу асфальтобетону – бітуму, якому в залежності від географічного розташування місця робіт має бути надано тих чи інших фізичних властивостей.

«В південних областях доцільно використовувати асфальтобетон, до складу якого входить бітум з підвищеною температурою розм’якшення, що дозволяє збільшити теплостійкість асфальтобетону в кінцевому результаті, у той час, як для автомобільних доріг центру та півночі України, в яких восени та взимку температура повітря регулярно коливається біля позначки 0ОС, необхідно використовувати бітум з низькою температурою крихкості, що дозволяє підвищити тріщиностійкість влаштованого покриття», – пояснила вона, додавши, що порушення цих правил загрожує швидким зносом нововлаштованого шару та його передчасним руйнуванням.

Крім бітумів в ході тренінгу учасники розглянули фізико-механічні властивості інших дорожньо-будівельних матеріалів, а також законодавчі та нормативні зміни в сфері їхнього регулювання.

Проведення тренінгу «Матеріали та технології у дорожніх роботах» в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» стало можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкту

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/materialy-ta-tehnologiyi-v-budivnytstvi-znannya-tonkoshhiv-garantuye-yakist-dorozhnih-robit-i-minimizuye-koruptsijni-ryzyky/