Посібник дорожніх “хвороб”. Частина 2: міста та громади

Документів за вашим запитом не знайдено

Цей Посібник з`явився у відповідь на запити представників органів місцевого самоврядування та ОТГ, які команда CoST отримала під час впровадження 1-ї фази Проєкту. Кількість та зміст запитів свідчили про брак методологічної та інформаційної підтримки для ОТГ та муніципалітетів щодо питань управління дорожнім господарством на місцях.

Переважна частина Посібника складається з навчальних опорних матеріалів, які були підготовлені та відпрацьовані під час навчальних заходів в рамках Проєкту для представників муніципалітетів та ОТГ. Під час розробки усіх розділів Посібника брались до уваги як питання, які ставили учасники тренінгів, так і питання, які надходили до CoST через «Дайджест дорожніх питань-відповідей». Команда ГО CoST-Україна систематизувала найчастіші питання за трьома темами:

  • управління та експлуатація комунальною дорожньою інфраструктурою та планування дорожніх робіт в населених пунктах;
  • замовлення та контроль виготовлення проєктно-кошторисної документації;
  • контроль якості матеріалів та застосування різних технологій дорожньо-будівельних робіт.

Названі теми охоплюють ті ланки процесу дорожнього будівництва, які є найбільш корупціогенними.

Використовуючи знання, які дає цей Посібник замовники дорожніх робіт зможуть якісно вибудовувати взаємодію зі своїми підрядниками – правильно читати документи, розуміти які саме документи та на яких етапах необхідно вимагати у виконавців, розбиратися в особливостях застосування тих чи інших матеріалів та технологій. Володіння такими знаннями сприяє попередженню ризиків корупції.

Цей Посібник формує системну навчальну та методологічну тяглість з огляду на його 1-шу частину для представників ОДА та громадськості,  і рекомендується для щоденного використання в роботі особами, відповідальними за дорожнє господарство в муніципалітетах та ОТГ. Посібник допоможе їм якісно виконувати свою управлінську функцію, оскільки слугує інструкцією для розуміння процесів в управлінні дорожньою мережею та якісного управління ними.

Завдяки всьому комплексу викладеної інформації Посібник слугує інструментом попередження корупції. Володіння знаннями з Посібника та застосування їх у щоденній роботі допомагає відповідальним сторонам виявляти та відрізняти недоброчесні наміри під час впровадження дорожніх проєктів.