Контроль якості виконання дорожніх робіт – ринок, який мало кому доступний

17.03.2020

CoST Ukraine

Ринок послуг з контролю якості виконання дорожніх робіт вже котрий рік поспіль залишається недоступним для приватних компаній, які можуть надавати такі послуги. Головна причина – вимоги до учасників закупівлі, викладені в тендерній документації, виставлені головним розпорядником коштів – Укравтодором.

Таку думку висловив виконавчий директор Ініціативи з прозорості інфраструктури Святослав Абрамов.

За його словами, одна з головних вимог до учасників, що створює перепону та звужує можливість для чесної ринкової конкуренції, це – «досвід виконання аналогічних договорів протягом 2017-2019 років на загальну суму, яка становить не менше 30% від вартості предмета закупівлі».

А з огляду на те, що цьогоріч на здійснення моніторингу за станом автомобільних доріг та якістю дорожніх робіт виділено рекордний обсяг коштів, втричі більший за попередні роки – 72 млн грн, сума виконаних контрактів претендентів має сягати майже 22 млн грн.

«Жодна з приватних компаній не може похизуватися таким досвідом, а відтак – стати учасником цієї закупівлі, на відміну від двох державних підприємств: ДП «Дорожній контроль якості» та ДП «ДерждорНДІ», які з року в рік є постійними переможцями тендерів на здійснення контролю якості та науково-технічний супровід відповідно», – наголосив він, додавши що обидва підприємства є підпорядкованими Укравтодору.

Не дозволило розширити вузьке коло підприємств-учасників і включення до аналогічних робіт тендерної документації послуг інженера-консультанта, оскільки ті є нещодавно введеними, а тому мало розповсюдженими у дорожньому секторі, тимчасом як послуги технічного нагляду не були включені до досвіду взагалі.

«Якість виконання підрядниками робіт на 90% залежить від якості тендерної документації, а в частині контролю якості – на всі 100%. Для того, щоб досягти максимальної ефективності виконання робіт та освоєння виділених коштів у співвідношенні «ціна-якість» держава має створити належні умови для всіх учасників ринку. Відтак документацію відкритих торгів «Здійснення моніторингу за станом автомобільних доріг та якістю дорожніх робіт» доцільно доопрацювати, щонайменше шляхом включення до переліку послуг щодо аналогічного договору проведення технічного нагляду, що значно розширить коло можливих виконавців робіт», – підкреслив C.Абрамов.

Крім того, необхідно переглянути опис робіт для надання послуг з моніторингу за станом доріг і контролю якості дорожніх робіт, адже неповний опис складу робіт може призвести до виникнення низки ризиків і недостовірної інтерпретації результатів діяльності переможця даної закупівлі.

Детальніше за посиланням >>.

Прес-офіс CoST Ukraine

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/kontrol-yakosti-vykonannya-dorozhnih-robit-rynok-yakyj-malo-komu-dostupnyj/