Контроль цін на матеріали, відеонагляд та вартість обслуговування – відбулося обговорення ТЗ на систему «Прозоре будівництво»

22.06.2017

Сьогодні, 22 червня, відбулося багатостороннє обговорення проекту технічного завдання на створення системи «Прозоре будівництво» та публічного порталу CoST. У круглому столі взяли участь директор Національного Секретаріату CoST Україна Наталія Форсюк, заступник директора ДП «ДерждорНДІ» Артем Безуглий, представники Міністерства інфраструктури України, Державного агентства автомобільних доріг, Команда підтримки реформ, ІТ-спеціалісти та фахівці дорожньої галузі. Підкреслимо, що проект реалізовується в Україні завдяки фінансовій підтримці Центру ПРООН з розвитку політики м. Сеул.

Представник компанії «ЕСОММ Со» (автори ТЗ) Юлія Тадеєва на початку обговорення нагадала усім присутнім про особливості Системи «Прозоре будівництво» та публічного порталу, а також презентувала оновлені бізнес-процеси, архітектуру Системи, можливості аналітики та основні модулі.

У рамках круглого столу присутні обговорили питання, які стосувалися:

  • забезпечення захищеного доступу до внутрішньої інформації та особливості оприлюднення інформації на Публічному ресурсі;
  • надання доступу до системи іншим державним базам;
  • виконання перехресної перевірки інформації з використанням баз даних інших державних органів;
  • аналізу введених даних та генерації на їх основі управлінських звітів та звітності в органи державної влади;
  • геопросторової візуалізації інформації про інфраструктурні проекти на Публічному ресурсі.

Заступник директора ДП «ДерждорНДІ» Артем Безуглий наголосив на тому, що запропоноване технічне завдання – це величезна аналітична робота, і фінальний документ уже враховує потреби, вимоги та особливості усіх груп користувачів: замовників, виконавців, наглядових організацій та громадськості. Разом з тим пан Артем висловив кілька конструктивних зауважень щодо моніторингу цін на матеріали у рамках функціонування Системи, наголосивши на важливості цього аспекту. Адже, за словами заступника директора ДП «ДерждорНДІ», більше 60% вартості будівництва – це вартість матеріалів.

Окремою темою для активного обговорення було питання відеоконтролю, а саме встановлення веб-камер на об’єктах. Учасники круглого столу запропонували використовувати й альтернативні варіанти спостереження: дрони, ортофотофіксацію.

Також постало питання вартості обслуговування Системи «Прозоре будівництво». За словами директора Національного Секретаріату CoST Наталії Форсюк, мерія міста Сеул (Республіка Корея) на аналогічну систему «Clean Construction» витрачає 200 тис. доларів на рік, що передбачає не лише технічне обслуговування, а і модернізацію.

Наприкінці заходу представники «Укравтодору», ДП «ДерждорНДІ» та фахівці ІТ-сектору домовилися надіслати компанії-розробнику фінальні зауваження до технічного завдання, аби вже 30-го червня погодити фінальний якісний документ, який ляже в основу створення системи «Прозоре будівництво» та публічного порталу даних CoST.

Останні новини компанії