Консультативно-наглядова група та Національний Cекретаріат

Консультативно-наглядова група (КоНГ) є незалежною багатосторонньою групою партнерів, утвореною для координації та моніторингу впровадження ініціативи Construction Sector Transparency Initiative (CoST) в Україні. Construction Sector Transparency Initiative перекладається українською  мовою  як "Ініціатива з забезпечення  прозорості будівництва".

Консультативно-наглядова група складається з представників 3-х ланок: влади, бізнесу та громадських організацій. Кожна ланка має 1 голос незалежно від кількості учасників. Усі рішення приймаються простою більшістю голосів.

Жодні органи влади, недержавні чи комерційні організації не мають права втручатися в діяльність КоНГ або давати вказівки КоНГ щодо порядку здійснення покладених на неї завдань, а також щодо інших питань, які не входять до компетенції консультативно-наглядової групи.

КоНГ  відкрита  до залучення  нових учасників, які відповідають наступним критеріям:

 1. зареєстрований відповідно до законодавства України орган державної влади, громадська організація чи представник бізнесу (підприємства, асоціації і т.д.), чия дільність пов’язана з будівництвом, експлуатацією об’єктів інфраструктури чи користуванням ними. А  також громадські організації, які мають  метою своєї діяльності проведення реформ та/або антикорупційну діяльність;
 2. висока мотивація щодо участі в формуванні системи підзвітності,  розкриття інформації та ефективного управління під час будівництва та експлуатації інфраструктурних об’єктів;
 3. можливість  визначення  представника, який буде на добровільних засадах брати участь у засіданнях КоНГ на постійній основі. Участь  є персональною та безоплатною.

Державний сектор

Наталія Форсюк

Заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції. З 2016 по 2019 рр. очолювавла Національний Секретаріат CoST в Україні.

 

Володимир Кудрицький

В. о. голови правління ДП «НЕК «Укренерго». До призначення обіймав посаду Директора з інвестицій та стратегії, до «Укренерго» Володимир обіймав посаду директора з розвитку ПАТ «Укртранснафта», був операційним менеджером та директором із внутрішнього аудиту в провідних міжнародних та українських компаніях: MHP S.A., EastOne, ТНК-ВР, Grant Thornton.

Олексій Соболев

Директор ДП “Прозорро.Продажі”. В 2016-2019 рр. радник Міністра інфрастурктури України, координував проекти з підвищення прозорості діяльності, відкритих даних та покращення корпоративного управління державними підприємствами. Олексій має міжнародний сертифікат CFA та є президентом спільноти фінансових аналітиків CFA Ukraine.

До роботи в Міністерстві працював керуючим активами компанії Dragon Asset Management.

Громадський сектор

Віктор Нестуля

Регіональний менеджер Open Contracting Partnership. У 2017-2018 рр – очолював програму інноваційного розвитку ГО “Transparency International Ukraine”.
Тривалий час очолював аналітичний відділ департаменту безпеки одного з найбільших аграрних холдингів країни, де займався розслідуваннями зловживань закупівельників та постачальників. Працював у Міністерстві інфраструктури України, звідки перейшов до команди ТІ Україна й ProZorro.
Серед пріоритетів – розвиток та просування системи ризик-менеджменту на базі ВІ Qlik.

Володимир Тарнай

Керівник відділу бюджетної політики Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», партнер International Budget Partnership в Україні, Член робочої групи при Міністерстві фінансів «Прозорий бюджет», останні 4 роки займається дослідженням питань ефективності використання бюджетних коштів, відкритості та прозорості влади.

Роман Ходак

Голова секретаріату громадської спілки «Моя Дорога». До вивчення та аналізу проблем системи управління автомобільними дорогами долучився у 2014 році, працював волонтером у Міністерстві інфраструктури України. За фахом інженер, але трудова діяльність була пов’язана переважно з логістикою, продажами, побудовою дистрибуції та торговим маркетингом.

Іван Лахтіонов

Працював у відділі освіти Миколаївської міської ради, КП “Київське інвестиційне агенство” та в Державній авіаційній компанії “Україна”. Має великий практичний досвід роботи в сфері державних закупівель. З 2016 року долучився до команди Трансперенсі Інтернешнл Україна. На даний час є координатором проекту  “Dozorro”, який покликаний забезпечувати рівні правила гри в публічних закупівлях. В 2018 році обраний до складу Ради громадського контролю при НАБУ.

Бізнес сектор

Тетяна Коротка

Представляє Раду бізнес-омбудсмена в Україні – почесного члена КоНГ із правом дорадчого голосу.

Пані Тетяна – заступник бізнес-обмудсмена – фахівець із багаторічним досвідом у сфері фінансів, інвестицій та впровадженні регуляторних реформ у різних галузях. Більше десяти років працювала директором із підготовки пілотних проектів державно-приватного партнерства Програми, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Під її керівництвом підготовлено низку проектів у різних галузях: транспорт, комунальна інфраструктура, рекреація, охорона здоров’я, створення індустріальних парків, управління комунальною інфраструктурою тощо.

Олена Медведєва

Виконавчий директор Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП), Заслужений працівник транспорту України.

Олена Медведєва має визначний досвід роботи в сфері автомобільного транспорту та інфраструктури. Працювала науковим співробітником, викладачем Національного транспортного університету, вченим секретарем Науково-технічного товариства працівників автомобільного транспорту та дорожнього господарства України, в Міністерстві транспорту України. Основні напрямки роботи: участь у розробці Концепції та Програми створення і функціонування  національної мережі  міжнародних транспортних коридорів, координації і взаємодії видів транспорту, створенні нормативно-правової бази незалежної України, формуванні  інноваційно-інвестиційної політики розвитку транспортних зв’язків.

Орест Климпуш

Голова Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців транспорту «Федерація роботодавців транспорту України», у CoST представляє гілку бізнесу.

З 1992 – по 1994 роки пан Климпуш займав посаду першого Міністра транспорту незалежної України та має значний досвід роботи на державній службі, депутат Верховної Ради двох скликань, очолював підкомітет по дорожньому транспорту, автор низки законодавчих актів про автомобільні дороги, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Угорщині та Словенії, дипломат.
Орест Климпуш є кандидатом технічних наук, Академіком Транспортної академії України, професором Національного транспортного університету. Його професійні та наукові здобутки не обмежуються авторством (співавторством) понад 60 наукових публікацій, 3 наукових книг та реєстрації 13 авторських свідоцтв.

Національний секретаріат

Національний Секретаріат CoST (Україна) Ефективний і правильно функціонуючий Національний Секретаріат відіграє ключову роль в успішній реалізації Ініціативи CoST. Секретаріат несе відповідальність за підготовку та впровадження схваленого консультативно-наглядовою групою (КоНГ) плану діяльності Ініціативи. Завдання Національного Секретаріату CoST (Україна):

 • забезпечення  адміністративної підтримки КоНГ;
 • надання й адміністрування консультаційних послуг (наприклад, для забезпечення процесу верифікації даних за проектами);
 • координація участі всіх зацікавлених сторін;
 • надання технічної  та іншої підтримки  закупівельним організаціям;
 • організація зустрічей для проведення консультацій і розширення діяльності Ініціативи;
 • реалізація комунікаційної стратегії КоНГ;
 • забезпечення взаємодії з Міжнародним Секретаріатом;
 • підтримка міжнародних візитів.

Протоколи засідань