Міст на 3 місяці: команда верифікаторів CoST продовжує виїзди на місця дорожнього будівництва в областях

21.04.2017

Команда CoST продовжує роботу над верифікацією звітної інформації, наданої обласними службами автомобільних доріг за проектом «Ремонт доріг державного значення» у рамках імплементації міжнародних стандартів прозорості будівництва. У березні – квітні верифікатори ініціативи здійснили виїзди на місця будівництва до 5-ти областей: Одеської, Миколаївської, Львівської, Івано-Франківської та Житомирської.

Учора, 20 квітня, відбувся останній виїзд верифікаторів до Житомирської області, де інженери-консультанти CoST окрему увагу приділили штучним спорудам (мостам) та М-21 Житомир – Могилів – Подільський, проектам, що здійснювалися у 2016 році за кошти державного бюджету.

Зазначимо, що згідно з офіційними даними Укравтодору Житомирська область у 2016 році отримала з державного бюджету 81, 8 млн грн на виконання робіт капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування державного  та  місцевого значення. Із них використала 89%, тобто 72,9 млн грн.

Керівник верифікаційної групи Леонід Рибіцький зазначає: «Команда інженерів-консультантів CoST поки що нечисельна, а тому здійснити виїзди не місця ремонту/будівництва доріг по всій Україні дуже складно. Але принципи роботи міжнародної ініціативи дають можливість якісно оптимізувати процеси: щоквартальне надання звітності обласними САД у рамках діяльності CoST дозволяє попередньо промоніторити ситуацію, детально проаналізувати проблематику регіонів та визначити найбільш цікаві об’єкти з точки зору корупційних ризиків та ризиків неефективного управління, після чого ми – верифікатори CoST – здійснюємо виїзди на конкретні, найбільш показові місця будівництва, аби перевірити реальний стан речей та його відповідність наданим службами цифрам і документам.»

Під час поїздки до Житомирської області верифікатори CoST окрему увагу звернули на міст через суходіл біля с Карвинівка на км 36 + 629 автомобільної дороги Н-03 Житомир — Чернівці, вартість будівництва якого становила 1,7 млн грн. Наприкінці минулого року (грудень, 2016) компанія-підрядник ТОВ «Євро Плюс Буд» завершила роботи на об’єкті і міст був зданий в експлуатацію. За результатами виїзду інженерів-консультантів, які провели огляд об’єкта, керівник верифікаційної групи зазначив: «Міст після прийняття робіт перебував в експлуатації лише 3 місяці –тобто одну зиму, і станом на сьогодні ми можемо бачити, що укріплені укоси підмостовї частини русла починають розсипатися. Гарантія, до речі, на такі об’єкти, як правило, становить 25 років. А за контрактом саме на цей міст біля села Карвинівка гарантійний термін складає лише 10 років. Будемо слідкувати, як підрядник виконуватиме гарантійні зобов’язання…».

У той же час Леонід Рибіцький зазначає, що обласні служби автомобільних доріг чудово співпрацюють з CoST та надають усю потрібну інформацію: «Вкотре наголошуємо, що мета ініціативи – не покарати, не ініціювати звільнення і не звинуватити САД. Ми хочемо почути думку працівників служб та спільно з командою CoST і за підтримки Міністерства інфраструктури України вирішувати проблеми на нормотворчому рівні. Кінцева мета – відповідність об’єктів інфраструктури витраченим коштам та потребам користувачів».

Підкреслимо, що наприкінці травня команда CoST презентує верифікаційний звіт за ремонтом доріг державного значення із фокусуванням на Одеській, Миколаївській, Львівській, Івано-Франківській та Житомирській областях. Буде цікаво!

Останні новини компанії