Індекс прозорості інфраструктури України буде розраховано на основі аналізу 30 закупівельних організацій

08.04.2021

Індекс прозорості інфраструктури

30 департаментів, управлінь, служб, державних підприємств та установ, які здійснюють закупівлю робіт і послуг в сфері інфраструктури, а також 60 реалізованих ними інфраструктурних проєктів було відібрано та проаналізовано для виведення Індексу прозорості інфраструктури України.

Таку вибірку зробила команда експертів CoST Ukraine, керуючись методологією, розробленою Міжнародним секретаріатом CoST. При формуванні вибірки експерти спиралися на дані з відкритих джерел – Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, Електронної системи публічних закупівель України ProZorro і порталу «Прозора інфраструктура».

Як розповів виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов, зазначена методологія, яка є універсальною для всіх країн – членів CoST, передбачає участь в дослідженні закупівельних організацій національного, локального та автономного рівнів, які виступають замовниками реалізації інфраструктурних проєктів по всій території України.

«Зважаючи на важливість Проєкту «Велике будівництво», ми зосередили увагу саме на його учасниках, виокремивши майже 150 замовників робіт і послуг. Перелік виокремлених організацій було посортовано за величиною бюджетів їхніх інфраструктурних проєктів, що дозволило зменшити перелік вдвічі – до 76 організацій з найбільшою загальною вартістю їхніх закупівель в рамках Проєкту. З цієї кількості шляхом застосування RAND функції і було обрано 30 респондентів», – підкреслив С.Абрамов.

Він акцентував, що саме на основі аналізу інфраструктурних проєктів обраних організацій буде розраховано Індекс прозорості інфраструктури України, для чого з поміж всіх наявних в організацій проєктів було обрано по 2 з 99,8-100% оплатою виконавцям робіт.

«Збір та аналіз всіх регламентованих методологією даних команда експертів CoST Ukraine вже здійснила протягом лютого-березня, у той час як публічне представлення результатів вимірювання та безпосередньо Індексу прозорості інфраструктури відбудеться наприкінці квітня 2021 року», – підсумував він.

Прес-офіс CoST Ukraine

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/indeks-prozorosti-infrastruktury-ukrayiny-bude-rozrahovano-na-osnovi-analizu-60-infrastrukturnyh-proyektiv-30-zakupivelnyh-organizatsij-ukrayiny/