Громадянам час активізуватися – незабаром розпочнеться формування переліків об’єктів ремонту

26.11.2020

Кінець року – саме той час, коли кожний громадянин України, проявивши активність, може сприяти відновленню автомобільної дороги, яка є важливою саме для нього.

Такий акцент зробила провідна інженерка технічного нагляду CoST Ukraine Анна Копинець в ході онлайн тренінгу «Тенденції розвитку інфраструктури та їхнє якісне висвітлення – досвід України та міжнародні «кейси».

За її словами, саме наприкінці цього та на початку наступного року балансоутримувачі дорожньої мережі в межах населених пунктах і поза ними збирають пропозиції для формування переліків об’єктів, на яких заплановано роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту в наступному році.

«Саме тому надзвичайно важливо, щоб кожний громадянин України, незадоволений станом проїзду на тій чи іншій дорозі усвідомлював, що він здатний та має право привернути увагу як місцевої, так і центральної влади до цієї проблемної ділянки та сприяти проведенню її ремонту в короткій перспективі», – наголосила вона.

Громадським важелем впливу А.Копинець назвала звернення громадян, які в сфері дорожнього господарства вважаються вагомою підставою для прийняття рішень щодо фінансування ремонтних робіт на тому чи іншому об’єкті.

«Головне, щоб такі звернення були складені професійно із зазначенням індексу дороги, місцезнаходження проблемної ділянки і дефекту дорожнього покриття з відповідними вимірюваннями, а також, щоб вони були направлені за вірною адресою – балансоутримувачу тої дороги, про яку йде мова у зверненні», – підкреслила А.Копинець.

Вона зазначила, що для більшої результативності кожне звернення варто підкріплювати додатковими зверненнями або низкою підписів представників місцевого бізнесу, соціальних закладів, депутатів, а подеколи доцільно залучати журналістів для висвітлення проблеми на тій чи іншій дорозі, важливої для громади, в засобах масової інформації.

Таку думку поділив і регіональний координатор Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» в Херсонській та Миколаївській областях Володимир Жданов.

Він розповів, що в ході поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0220225 межа Миколаївської області – Станіслав – Білозерка місцевими жителями були виявлені дефекти щойно влаштованого дорожнього покриття.

«Спільно з активістами ми зафіксували виявлені недоліки та спрямували їх до облдержадміністрації з проханням здійснити перевірку якості виконаних робіт. Після висвітлення цього питання місцевими ЗМІ дефекти були усунені підрядником в рамках гарантійних зобов’язань. І нині ця дорога між районним центром і селом – в ідеальному стані», – окреслив ситуацію Жданов.

Його підтримав й Ігор Жданюк, регіональний координатор в Київській та Житомирській областях, акцентувавши на тому, що нині в українському суспільстві формується культура громадського нагляду за ефективністю використання бюджетних коштів у тому числі в дорожній галузі, що в свою чергу збалансовує відсутність можливості тотального контролю в замовників дорожніх робіт.

З ним погоджується і Мирослав Сімка, регіональний координатор в Львівській та Закарпатській областях, який протягом літа спільно з представниками громадськості та ЗМІ здійснив моніторинг 82 км доріг Львівської області.

«На прохання місцевих громад ми фіксували як незадовільний стан дорожнього покриття, так і появу дефектів на нещодавно відремонтованих ділянках, формували відповідні звернення до Служби автомобільних доріг та обласної державної адміністрації. Вже маємо низку відповідей, а також реальні результати нашої активності – виявлені дефекти усунуті підрядниками в рамках гарантійних зобов’язань, а дороги, які знаходяться в незадовільному стані, нам пообіцяли включити до переліків об’єктів, на яких заплановано роботи в наступному році», – доповів він.

Відтак громадський контроль, а також всебічне висвітлення причин і наслідків неефективного ведення дорожнього господарства – є тими інструментами, які дозволяють запобігти корупційним проявам, унеможливлюють виникнення репутаційних ризиків для замовників робіт, а також сприяють підвищенню якості виконаних робіт, що гарантує нормативний строк служби відновленого дорожнього покриття.

Онлайн тренінг «Тенденції розвитку інфраструктури та їхнє якісне висвітлення – досвід України та міжнародні «кейси» в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).

Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкту

Останні новини компанії