«СoST цілком може розраховувати на підтримку політики прозорості будівництва з боку FIDIC» – віце-президент Асоціації інженерів-консультантів України

17.05.2017

Сьогодні, 17 травня, відбулася зустріч-знайомство команди CoST Україна та представників Міжнародної федерації інженерів-консультантів (FIDIC) – керівництва Асоціації інженерів-консультантів України.  Президент Асоціації Яна Петрівна Щигурова та віце-президент Вадим Володимирович Ходаковський поділилися найближчими планами FIDIC щодо пілотних проектів в Україні та баченням ефективної імплементації стандартів незалежного технічного нагляду в контексті інфраструктурного будівництва. За словами представників FIDIC, досягти високого рівня прозорості та підзвітності будівництва доріг в Україні досить складно, але ціль є реальною, і дуже важливо розробити для цього чіткий покроковий план роботи, починаючи з підвищення конкуренції на ринку дорожніх робіт та незалежного нагляду, залучення ще більшої підтримки з боку держави, збільшення кількості якісних лабораторій та активної співпраці з незалежними моніторинговими організаціями, такими, як CoST.

Однією з основних тем зустрічі був розгляд особливостей впровадження FIDIC в Україні та специфіки українського законодавства у цьому аспекті. Директор Національного Секретаріату CoST Наталія Форсюк наголосила, що згідно з останніми правками Постанови про впровадження FIDIC в Україні, з 2018 року відповідні форми контрактів передбачені лише для капітального ремонту доріг, а враховуючи особливості фінансування дорожньої галузі в нашій країні, проекти з капітального ремонту в Україні здійснюються в основному за кошти міжнародних фінансових організацій, які і так використовують типові форми контрактів FIDIC. А от поточний середній ремонт, що фінансується з державного бюджету, за словами пані Форсюк, знову залишається без належної уваги та без незалежного інженера-консультанта.

Президент Асоціації торкнулася ще одного важливого питання – проблеми недостатньої кількості якісних та незалежних лабораторій в Україні. За словами пані Яни Щигурової, в Україні спостерігається хороша тенденція до збільшення кількості таких лабораторій. Станом на сьогодні представники FIDIC готові назвати 5 новітніх лабораторних центрів, які мають якісну техніку, професійний персонал та конкурентні ціни (такі ціни є нижчими за ті, що пропонують державні підприємства).

На питання Наталії Форсюк щодо відкритості даних віце-президент Асоціації Вадим Ходаковський наголосив: «СoST цілком може розраховувати на підтримку політики прозорості будівництва доріг з боку FIDIC. Адже у своїй діяльності в Україні Федерація інженерів-консультантів керується національним законодавством, а також принципами підзвітності та прозорості як основоположними кроками на шляху до підвищення ефективності будівництва та подолання корупції».

Наприкінці зустрічі представники CoST та Асоціації інженерів-консультантів домовилися розробити чіткий план подальшої спільної роботи та документально закріпити співпрацю.

Останні новини компанії