ПІДСУМКИ МІЖНАРОДНОГО СЕМІНАРУ ІЗ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ ТА ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ СЕКТОРОМ

25.10.2018

22 та 23 жовтня 2018 року в Києві проходив Міжнародний семінар із стратегічного планування та оцінки ефективності управління дорожнім сектором, організований Всесвітньою дорожньою асоціацією(PIARC), Міністерством інфраструктури України, Київською міською державною адміністрацією та Ініціативою CoST Україна.

Разом з експертами Технічного комітету PIARC A1 “З питань роботи транспортних адміністрацій” з Швеції, Данії, Бельгії, Франції, Австрії, Італії, Сербії, Болгарії, Іспанії, Південної Африки, Китаю, Сінгапуру, Австралії та США в Міжнародному семінарі взяли участь українські експерти, зокрема Директор Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Міністерства інфраструктури України, представник Державного агентства автомобільних доріг України, генеральний директор Комунальної корпорації “Київавтодор”, Директор Національного Секретаріату CoST Україна.

В якості запрошених спікерів свої презентації провели представники Deloitte & Touche LLC, Egis, а також Представництва ЄС в Україні.

Протягом двох інтенсивних днів учасники обговорювали чимало важливих, практичних тем, обмінювались досвідом та поширювали знання про найкращі практики управління дорожньою галуззю. Такий обмін сприятиме реформуванню дорожньої мережі в масштабах Києва та всієї України, завдяки орієнтуванню на забезпечення мобільності населення, безпеки руху, зв’язку України з Європою та Азією, впровадженню новітніх технологій, наданню пріоритетного значення потребам пішоходів та користувачів громадського транспорту.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ СПІКЕРІВ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗА ПОСИЛАННЯМ

Серед основних висновків семінару:

 • Якісна транспортна мережа та ефективне управління є необхідними чинниками для зниження вартості логістики та забезпечення мобільності. Якісні дороги мають глибокий соціально-економічний ефект, покращуючи життя громадян.
 • Найкращий спосіб прогнозувати майбутнє – створити його.
 • Зміни починаються в нашій свідомості.
 • Зміни це не завжди просто; багато людей, як правило, бояться змін через страх невідомого, але єдиним незмінним фактом є те, що все змінюється. Отже, ми маємо змінюватися разом зі світом, щоб поліпшити життя багатьох людей.
 • Країни та організації, які передбачають, планують, реалізують та доносять інформацію про трансформаційні зміни всебічно та стратегічно, краще розуміють, як досягти успіху. Ми повинні бути проактивними, а не просто реактивними!
 • Немає єдиної та простої відповіді на те, як спонукати людей співпрацювати та організуватись.
 • Держава повинна здійснювати нагляд за основними дорогами, що з’єднують основні міста, великі промислові райони, порти та міжнародні аеропорти, тоді як другий, а то й третій рівень управління повинен відповідати за регіони та/або міста. Це точка зору практично всіх західних країн і думка експертів.
 • Співпраця та координація з іншими країнами, з Європейським Союзом та Європейським інвестиційним банком будуть дуже корисними.

Основні концепти, які варто взяти до уваги:

 • Довгострокове планування та програмування, адаптовані до національних цілей, а також інтеграція звітності, забезпечать краще розуміння бізнесу та потреб користувачів.
 • Для успіху важлива інтеграція між різними видами транспорту: дороги, залізниця, порти тощо.
 • Переконайтеся, що зміни в організації потрібні; Виділить час, щоб вивчити всі подробиці та визначити або підтвердити необхідність змін. У будь-якому разі, головні зміни слід розглядати як можливості.
 • Управління змінами – це так само стосується культури, спілкування та цінностей, як і структурних та фізичних змін.
 • Зверніть увагу на чотириетапний принцип: переосмислення – оптимізація – перебудова – побудова нового, щоб отримати краще співвідношення ціни та якості.
 • Потрібно усвідомлювати соціальні проблеми, особливо: міське середовище, підвищена безпека, сталий розвиток.
 • У короткочасному періоді немає ідеальних рішень.
 • Експерти підтвердили, що Україна рухається в правильному напрямку, тісно співпрацюючи з CoST Ukraine. Етичне та ефективне лідерське врядування є ключовою умовою, щоб усі учасники процесу прагнули однаково хороших результатів.
 • Державно-приватне партнерство та концесія можуть стати цікавим способом стимулювати інтерес інвесторів до інфраструктурних проектів, отримувати альтернативне фінансування та сприяти прозорості.
 • Продуктивність повинна вимірюватися за допомогою правильних індикаторів та стандартів для контролю якості, які допоможуть у прийнятті рішень.
 • Дорожні проекти повинні бути добре підготовлені. Це означає моніторинг всіх етапів проектування, будівництва та експлуатації.
 • Закупівлі мають забезпечувати найкращим, а не найдешевшим. Головним є чіткі та зрозумілі критерії якості.

Міжнародні експерти наполягали на думці, що майбутнє настає вже зараз, новітні технології та концепції розвиваються та поширюються світом і сприяють впровадженню:

– Інтелектуального управління трафіком

– Адаптивної системи керування трафіком

– Кращих інформаційних систем

– Вимірювання швидкості за допомогою “дискретних” пристроїв

– Більшої прозорості та публічної інформації

Оцифрування, великі дані, електрифікація транспорту, зменшення викидів, поєднані та безпілотні транспортні засоби, шерингова економіка, велосипед як новий вид транспорту та багато іншого – це шлях для майбутньої розумної мобільності.

Останні новини компанії