Директор Національного Секретаріату CoST Україна увійшла до Координаційної ради OGP

15.05.2017

Директор Національного Секретаріату CoST Україна Наталія Форсюк як представник громадського сектору увійшла до Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Обрання членів Координаційної ради відбувалося за результатами відповідного конкурсу, який проходив з 30 березня по 8 травня 2017 року.

Оцінювання заявок претендентів проводили представники проекту Швейцарського бюро співробітництва «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» (EGAP), неурядової організації «Інститут відкритих урядів» (Республіка Молдова), Програми розвитку ООН в Україні, Міжнародного фонду «Відродження».

Для зручності оцінювання були запропоновані такі критерії:

1) мотиваційний лист: 1 – 2 бали;

2) пропозиції щодо розвитку Ініціативи в Україні на найближчі 2 роки: 1 – 4 бали;

3) опис попередньої діяльності в рамках Ініціативи: 1 – 4 бали.

Зазначимо, що члени Координаційної ради від громадськості обираються на конкурсних засадах вперше. Відповідні зміни до координаційного механізму впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» були затверджені Урядом у лютому 2017 року. Також затверджено новий посадовий склад Координаційної ради: по 7 представників від органів виконавчої влади і громадськості, та визначено, що Координаційна рада матиме двох співголів – від Уряду (Міністр Кабінету Міністрів) та від громадськості.

Нагадаємо, що міжнародна Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» впроваджується в Україні з 2011 року. У рамках Ініціативи країни-учасниці розробляють спільно з інститутами громадянського суспільства дворічні плани дій. Рекомендаціями Керівного комітету Ініціативи визначено, що уряди країн – учасниць Ініціативи повинні забезпечувати постійну співпрацю з інститутами громадянського суспільства у процесі підготовки та реалізації планів дій з впровадження Ініціативи.

Важливо наголосити, що 30 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив План дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016 – 2018 роках і зобов’язався забезпечити його належне виконання. Серед іншого, документ передбачає реалізацію діяльності CoST Україна з метою підвищення прозорості та підзвітності будівництва за публічні кошти.

Зокрема у пункті №6 Плану дій йдеться: «Запровадження міжнародних стандартів Ініціативи із забезпечення прозорості будівництва (CoST) для забезпечення підзвітності закупівельних організацій та відкритого доступу до інформації під час будівництва  за публічні кошти».

Детальніше: http://civic.kmu.gov.ua/consult_mvc_kmu/news/article/show/3432

Останні новини компанії