Оцифрування відомостей про автомобільні дороги місцевого значення збільшить прозорість та підвищить ефективність планування в регіонах
19.05.2021
CoST Ukraine
Максимальна прозорість планування в дорожній галузі, як і якісне управління нею, не можливі без впровадження електронних паспортів мережі доріг.
Такого висновку дійшли учасники обговорення структури та моделі бази даних системи Digital Road, що відбулася 18.05.2021 року за участі провідних спеціалістів з паспортизації доріг і збору даних, ГІС розробок.
За словами генерального директора Директорату цифрової інфраструктури на транспорті Фаріда Сафарова, Міністерство інфраструктури України приділяє значну увагу питанням діджиталізації процесів, пов`язаних з підвищенням якості управління і прозорості використання коштів.
«Для нас надзвичайно важливо забезпечити якісний облік інфраструктурних активів держави загалом і в дорожній галузі зокрема, саме тому в рамках Плану дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2021 – 2022 рр. Міністерство інфраструктури спільно з Ініціативою CoST працюватиме над проєктом цифровізації мережі доріг місцевого значення», – розповів він.
Його підтримав виконавчий директор CoST Ukraine Святослав Абрамов.
За словами С.Абрамова, сьогодні дані про стан доріг, якщо і збираються, то лише про дороги державного значення, у той час як про об’єкти місцевого значення в більшості випадків такі дані відсутні або існують лише у паперовому вигляді у документах радянських часів.
«Такий стан справ надзвичайно ускладнює доступ до цієї інформації та практично унеможливлює її використання іншими електронними системами, зокрема аналітичними, які б дозволили ефективно планувати відновлення мережі місцевих доріг, проводити пріоритезацію проєктів та якісно обирати вид ремонту, що безпосередньо впливає на доцільність спрямування та прозорість використання публічних коштів», – пояснив він.
С.Абрамов переконаний, розв’язати цю проблему, а також вдосконалити систему управління дорожнім господарством України як на центральному, так і на місцевому рівні може оцифрування всіх відомостей дорожньої галузі та викладення даних у єдиному затвердженому форматі.
Нині над розробкою технічних вимог до системи, яка б змогла акумулювати та систематизувати такий значний масив інформації, працюють спеціалісти державного підприємства «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки».
За словами розробників ресурсу, першим завданням, яке вирішуватиме система, буде запровадження єдиної для всіх балансоутримувачів цифрової моделі паспорту дороги, яка відповідатиме діючим нормативам, зокрема СОУ «Паспорт автомобільної дороги» та іншим стандартам, гармонізованим згідно європейських нормативів.
«Сьогодні всі, хто займається паспортизацією доріг, мають власну тактику заповнення паперових форм паспортів, у той час як паспортизація доріг за єдиною електронною формою відповідно до встановленого стандарту дозволить сформувати вичерпну базу знань про мережу доріг в тій чи іншій області з високою деталізацією та точністю, а автоматизовані функціональні інструменти обробки та аналізу нададуть оперативний доступ до паспортної, просторової, діагностичної, ремонтної та експлуатаційної інформації про кожну з доріг України», – впевнений проєктний менеджер ДП ГЦЦК, експерт з транспортного моделювання Дмитро Беспалов.
Реалізація цього IT-проєкту візьме старт протягом найближчих 2 місяців, а безпосередньо тестова експлуатація запланована на друге півріччя 2021 року.
Прес-офіс CoST Ukraine