Досягнення регіональних координаторів CoST в рамках проекту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення»

02.09.2019

З 2018 року, у рамках реформи децентралізації, відповідальність за більшість доріг загального користування в країні перейшла до місцевої влади (123 тис км доріг місцевого значення). Разом з тим, в регіони було передано і значне фінансування, що вимагає високого рівня підготовки кадрів для забезпечення належної якості дорожніх робіт, а також контролю за раціональним використанням коштів.

З огляду на це, в 2018 році CoST Ukraine за підтримки програми #USAID_ВзаємоДія було розпочато проект «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення» (далі – Проект). Як ви вже знаєте, діяльність в рамках цього Проекту, сприяє формуванню спроможності представників регіональних органів влади, які лише почали організовувати закупівлі дорожніх робіт, якісно здійснювати управління дорожнім господарством на регіональному рівні.

Водночас, Проект створив умови для представників громадського сектору здійснювати ефективний моніторинг закупівель та якості ремонтів доріг. Станом на 31.07.2019 здійснено ряд наступних кроків для досягнення цілей Проекту:

  • 3 координатори Проекту успішно співпрацюють з 9 органами місцевої влади в 6 регіонах з питань моніторингу закупівель та якості дорожніх робіт, а також впливу на підрядників щодо усунення недоліків власним коштом в межах гарантійних строків;
  • закладено основу, яка потребує подальшої підтримки та розвитку, для утворення мережі громадських активістів, що здатні взаємодіяти з владою з питань забезпечення ефективності закупівель та якості дорожніх робіт, а також мають можливість безперервно навчатися та отримувати фахові консультації від координаторів Проекту, ділитись між собою прикладами дієвого моніторингу закупівель та технічного стану доріг;
  • здійснено ряд спільних моніторингових виїздів на ділянки ремонтних робіт представниками громадськості, місцевої влади та координаторами Проекту, за результатами яких складено відповідні звернення до балансоутримувачів доріг, розпочато процес усунення недоліків (в т.ч. аварійно небезпечних вибоїн в короткий термін) та включення ділянок до плану ремонтів наступного року;
  • залучено 11 регіональних ЗМІ, що у співпраці з громадськими активістами почали більш фахового та конструктивно висвітлювати інформацію щодо інфраструктурних проектів.

Детальніше – у нашій інфографіці.

Крім того, регіональним координаторами Проекту розроблено два «путівники» для громадського сектору:

  • алгоритм дієвого планування ремонтів доріг органами влади на місцях (посилання)
  • механізму впливу громадськості на стан доріг (посилання)

 

Відтепер всі небайдужі до стану інфраструктури у своєму місті або селі можуть долучитися до позитивних змін! А наші регіональні координатори завжди готові надати вам консультаційну підтримку з питань закупівель, моніторингу та взаємодії з владою у таких регіонах:

Іван Марчук – у Львівський та Чернівецький;

Ольга Нос – Київський та Сумський;

Юрій Путря – Черкаський та Вінницький.

CoST Ukraine щиро сподівається що Проект сьогодні і в майбутньому сприятиме взаємодії між владою на місцях, громадськістю та регіональними ЗМІ, а також підвищенню ефективності використання коштів місцевих бюджетів!

__________________________________________________________________________________

Цей матеріал став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю організації Грантоотримувача і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Тренінги з моніторингу якості та закупівель дорожніх робіт відбувається за підтримки програми #USAID_ВзаємоДія в рамках проекту CoST Ukraine «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення». Цей Проект став можливим завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку та щедрій підтримці американського народу.

 

 

Останні новини компанії