До якості послуг з організації дорожнього руху замовники мають ставитися не менш прискіпливо ніж до якості виконання дорожніх робіт

07.05.2021

Прозорість і підзвітність

Реалізація заходів з безпеки дорожнього руху якісно, подеколи важливіша за бездоганне виконання безпосередньо дорожніх робіт. Таку думку поділили тренери освітнього семінару з питань безпеки автомобільних доріг, який відбувся в рамках Проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» для представників обласних державних адміністрацій України 30 квітня 2021 року.

В ході заходу провідні спеціалісти з безпеки руху обговорили як стратегічні, так і тактичні й операційні задачі, які нині стоять перед Україною, а також окреслили потенційні шляхи їхнього вирішення.

Так Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування і моделювання, член технічної ради Укравтодору, наголосив, що сьогодні в Україні відсутній єдиний публічний реєстр дорожньо-транспортних пригод з деталізацією кожної з аварій.

«Відтак для того, щоб проводити вивчення причин і наслідків ДТП, а також працювати з актуальною інформацію для вирішення низки питань з цього приводу кожного разу потрібно формувати та направляти офіційні запити на отримання потрібної інформації», – акцентував він.

За його словами, за даними Національної поліції України середній показник кількості ДТП із загиблими та травмованими в останні 2 роки сягав 10 осіб на добу, що в перерахунку на рік становить понад 3,5 тисяч.

«Саме тому надзвичайно важливо реалізувати Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні, згідно з якою кількість загиблих внаслідок ДТП має скоротитися на 30% до 2024 року та на 50% до 2030 року, що дозволить нам убезпечити та врятувати щонайменше 1000 людських життів», – підкреслив Д.Беспалов.

Його підтримав і експерт з питань безпеки автомобільних доріг, голова ГО “Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг” Костянтин Щербаченко, зауваживши, що безпека дорожнього руху – це не лише схема його організації, зокрема нанесення розмітки та встановлення знаків і огородження, а сукупність багатьох елементів, у тому числі якісного стану дорожнього покриття та відповідність дорожніх елементів діючим нормам і стандартам.

«Саме тому рішення про обов’язковість аудиту безпеки автомобільних доріг, яке набрало чинності з початку цього року для міжнародних, а з жовтня – для національних автомобільних доріг є надзвичайно важливим», – розповів він.

Не менш важливим у вирішенні питання покращення безпеки дорожнього руху є процес осучаснення його нормативного забезпечення.

За словами начальника Центру безпеки дорожнього руху ДП «ДерждорНДІ» Людмили Нагребельної, в останнє десятиріччя центром було розроблено 10 нормативних документів і 13 ДСТУ.

«Ми вивчили кращий світовий досвід, виробили рекомендації та запровадили зміни в частині використання дорожньої розмітки, встановлення дорожніх дзеркал, застосування шумових смуг, а також влаштування розмічальних дорожніх стовпчиків, що дозволило мінімізувати ризик неуважності та покращити зорове орієнтування водіїв під час руху», – конкретизувала вона, додавши, що реалізація інноваційних заходів поруч з уже перевіреними, а саме контрастним освітленням, встановленням пішохідного огородження та засобів заспокоєння руху протягом 5 років дозволило зменшити кількість місць та ділянок концентрації ДТП на 61%.

Відтак питання грамотної організації дорожнього руху в населених пунктах і поза ними має знаходитися під пильним контролем як центральної, так і місцевої влади, а до якості надання цих послуг підрядниками замовники мають ставитися не менш прискіпливо ніж до якості виконання дорожніх робіт.

Проведення семінару з питань безпеки автомобільних доріг, в рамках проєкту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення: міста та громади» стало можливими завдяки Агентству Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID).
Зміст цього матеріалу є виключною відповідальністю CoST Ukraine і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Прес-офіс Проєкту

Поділитися у соціальних меражах:

https://costukraine.org/do-yakosti-poslug-z-organizatsiyi-dorozhnogo-ruhu-zamovnyky-mayut-stavytysya-ne-mensh-pryskiplyvo-nizh-do-yakosti-vykonannya-dorozhnih-robit/